دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه گیفت پاکستان برگزار می‌شود

۲۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۲ کد : ۴۰۸۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۳۲
دانشگاه گیفت پاکستان در نظر دارد از ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ (نیمه آذرماه) نخستین دوره آموزش زبان فارسی را با حضور حداقل ۴۰ فارسی آموز آغاز کند.
دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه گیفت پاکستان برگزار می‌شود

دانشگاه گیفت پاکستان در نظر دارد از ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ (نیمه آذرماه) نخستین دوره آموزش زبان فارسی را با حضور حداقل ۴۰ فارسی آموز آغاز کند. ‌‌‌

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مسئولان دانشگاه فناوری آینده گوجرانوالا (GIFT) روز دوشنبه ۱۴ شهریور ماه، با حضور در خانه فرهنگ ایران در لاهور، با جعفر روناس وابسته فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی ملاقات کردند.

تیمور کیانی، مدیر مؤسس مرکز بین‌المللی زبان‌های خارجی دانشگاه گیفت در این دیدار ضمن تبادل نظر درباره آغاز دوره آموزش زبان فارسی در این دانشگاه گفت: قبلاً دوره‌های آموزش زبان‌های ترکی، روسی، چینی و عربی در این دانشگاه آغاز شد و با توجه به محبوبیت زبان فارسی، می‌خواهیم دوره آموزش زبان فارسی را نیز در این دانشگاه آغاز کنیم.

وابسته فرهنگی ایران با اشاره به فعالیت‌های خانه فرهنگ ایران در لاهور عنوان کرد: آموزش زبان فارسی یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های خانه فرهنگ است و با توجه به تجارب چند دهه گذشته، در حال حاضر از منابع آموزشی بنیاد سعدی به عنوان متولی آموزش زبان فارسی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

جعفر روناس برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی به صورت برخط را امکان پذیر دانست که با استقبال مسئولان دانشگاه گیفت رو‌به‌رو شد.

غلام عباس، استاد دانشیار دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری دانشگاه گیفت در این دیدار خواهان برقراری ارتباط با خطاطان و هنرمندان ایرانی شد و در این زمینه از پیشنهاد وابسته فرهنگی ایران مبنی بر برگزاری کارگاه مشترک خطاطی در لاهور استقبال کرد.

طرفین در این نشست درباره تعمیق مناسبات فرهنگی دو کشور با برگزاری مراسم‌های فرهنگی از قبیل جشنواره فیلم ایرانی، شب یلدا و نمایش تعزیه در پاکستان گفت‌وگو کردند.

پایان خبر / ‏‬

کلید واژه ها: بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان آموزش زبان فارسی در جهان خانه فرهنگ ایران در لاهور پاکستان دانشگاه گیفت پاکستان دوره آموزش زبان فارسی زبان آموزش زبان دوره آموزش زبان زبان فارسی فارسی دانشگاه آموزش رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان دانشگاه فناوری آینده گوجرانوالا


نظر شما :