به همت روابط عمومی بنیاد سعدی منتشر شد؛

بیست‌و‌یکمین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان»

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۰ کد : ۴۰۶۵ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۲۱۹
بیست و یکمین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» با عناوین «اخبار بنیاد سعدی»، «آموزش زبان فارسی در جهان» و «بنیاد سعدی در رسانه‌ها» مربوط به تیرماه ۱۴۰۱ منتشر شد.
بیست‌و‌یکمین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان»

بیست و یکمین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» با عناوین «اخبار بنیاد سعدی»، «آموزش زبان فارسی در جهان» و «بنیاد سعدی در رسانه‌ها» مربوط به تیرماه ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، علاقه‌مندان به رویدادهای زبان فارسی در جهان می‌توانند با کلیک روی لینک کوتاه، خبر اصلی را به صورت کامل روی وبگاه مشاهده کنند و همچنین نسخه الکترونیک آن را که به صورت گسترده بازنشر می‌شود، بخوانند. در بیست و یکمین شماره ماهنامه بنیاد سعدی شاهد اخباری به شرح زیر هستید:

در بخش اخبار بنیاد سعدی با عناوینی همچون: «مدرسه تابستانی آموزش زبان فارسی و ایران شناسی»، «چالش بازی با کلمات و جمله سازی در اولین کلاس فن بیان فارسی آموزان»، «‌اهدای گواهینامه پایان دوره دانش‌افزایی استادان زبان فارسی از کشور هند»، «‌پیام تسلیت حداد عادل به‌مناسبت درگذشت حسن ذوالفقاری» و… روبه‌رو هستیم.

در بخش آموزش زبان فارسی در جهان نیز عناوین متنوعی آمده است که عبارتند از: «اهداء جوایز مسابقات مناظره زبانهای خارجی دانش آموزان مدارس امام خطیب ترکیه»، «جشن پایان دوره کارشناسی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی در ترکیه»، «رونمایی از ترجمه «شاهنامه» در کشورهای اسپانیایی زبان»، «مراسم اختتامیه دوره‌های آموزش زبان فارسی در اسپانیا برگزار شد»، «راه اندازی دوره آموزش زبان فارسی در مؤسسه زبان‌های خارجی «فرهنگ» یونان»، «آموزش زبان و ادبیات فارسی در بمبئی»، «جشن فارغ التحصیلی فارسی آموزان در فرانسه برگزار شد»، «هم‌اندیشی اساتید و معلمان زبان و ادبیات فارسی در عراق»، «‌آغاز دوره آموزش زبان فارسی در اندونزی»، «‌فصلنامه علمی، پژوهشی "دانش" در پاکستان منتشر شد»، «خانه‌های فرهنگ ایران در پاکستان محلی مناسب برای آشنایی مردم با زبان فارسی است» و «آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی جمهوری چچن».

عناوین بنیاد سعدی در رسانه‌ها نیز عبارتند از: اهدای گواهینامه پایان دوره دانش‌افزایی به استادان زبان فارسی از کشور هند (خبرگزاری ای بنا)، زبان فارسی در دانشگاه دولتی جمهوری چچن آموزش داده می‌شود (خبرگزاری مهر)، رونمایی از ترجمه اسپانیایی «شاهنامه» (خبرگزاری ایسنا)، حداد عادل درگذشت حسن ذوالفقاری را تسلیت گفت (خبرآنلاین) و...

در بخش معرفی نیز دوره مجازی همزمان و غیرهمزمان تربیت مدرس زبان فارسی به غیرفارسی زبانان معرفی شده است. بنیاد سعدی به منظور پاسخگویی به درخواست مخاطبان سراسر ایران و جهان، دوره غیرهمزمان «روش تدریس زبان فارسی به غیرفارسی زبانان» را ویژه مدرسان و علاقه‌مندان به آموزش فارسی، به صورت مجازی و غیرهمزمان برگزار کرده است. اولین دوره روش تدریس زبان فارسی غیرهمزمان از اسفند ۱۳۹۸ به مدت یکسال برگزار شد و با استقبال بیش از ۶۰۰ نفر از ایرانیان و غیرایرانیان از ۳۳ کشور جهان روبه‌رو شد و پس از پایان این دوره، تعداد زیادی از مخاطبان درخواست برگزاری مجدد دوره را داشتند. برهمین اساس این دوره با اصلاحاتی، از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی شده و مهلت ثبت نام تا پایان شهریور ۱۴۰۱ ادامه دارد.

گفتنی است، این ماهنامه با سردبیری سمیرا یافتیان مدیر روابط عمومی بنیاد سعدی، هیأت تحریریه: نسرین بختیاری و طناز صیدی، طراحی و صفحه‌آرایی: صدیقه بابوی منتشر شده و نسخه الکترونیکی آن از اینجا قابل دانلود است.

پایان خبر /

کلید واژه ها: ماهنامه بنیاد سعدی ماهنامه خبری بنیاد سعدی بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فارسی زبان فارسی آموزش زبان فارسی دوره آموزش زبان فارسی زبان ادبیات فارسی ادبیات فارسی فارسی جهان زبان آموزش زبان دوره آموزش زبان


نظر شما :