با حضور رؤسای صداوسیما و بنیاد سعدی برگزار می‌شود؛

رونمایی از مجموعه تلویزیونی «مینا» ویژه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۸ کد : ۳۹۷۱ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۶۰
مراسم رونمایی از مجموعه تلویزیونی«‌مینا» با حضور رؤسای بنیاد سعدی و سازمان صدا وسیما‌، شنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار می‌شود.
رونمایی از مجموعه تلویزیونی «مینا» ویژه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

مراسم رونمایی از مجموعه تلویزیونی «‌مینا» با حضور رؤسای بنیاد سعدی و سازمان صدا وسیما‌، شنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مجموعه تلویزیونی «مینا» توسط شبکه جهانی سحر صداوسیمای ایران با همکاری بنیاد سعدی تهیه شده است؛ به‌عبارتی، این مجموعه برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان توسط بنیاد سعدی تألیف و به صورت فیلم تلویزیونی آماده پخش شده است و در مراسمی این مجموعه رونمایی خواهد شد.

این برنامه تلویزیونی آموزشی زبان فارسی «مینا»، در حدود ۹۰ کلاکت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه‌ای زبان فارسی را از الفبا تا پایان سطح فوق میانی سه، آموزش می‌دهد و مطابق با کتاب «گام اول»، «مینا ۱»، «مینا ۲» و «مینا ۳» است و کاملاً منطبق با کتابهاست، به گونه‌ای که افرادی که ویراست جدید کتاب را دارند، می‌توانند به طور دقیق مطابق با برنامه تلویزیونی پیش بروند.

برای آموزش الفبای فارسی طبق روش کتاب «گام اول» نیز با استفاده از موشنگرافی، معلم و تمرین و از راه یک گفت‌وگوی ساده تعاملی حروف و صداها آموزش داده می‌شود و تمامی این گفت‌وگوها در یک فضای جذاب ساخته شدند و چند بازیگر و زبان‌آموزغیر ایرانی آن را بازی کرده‌اند.

در آستانه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی، عصر شنبه ۲۴ اردیبهشت، مراسم رونمایی از از این مجموعه کاربردی ویژه همه غیرفارسی زبانان و فرزندان ایرانیان خارج از کشور، با حضور رییس سازمان صدا‌و‌سیما و رییس بنیاد سعدی به همراه معاونان و مسئولان دیگر نهادها و وزارت‌خانه‌ها و استادان زبان فارسی برگزار خواهد شد.

پایان خبر / ‏

کلید واژه ها: بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان شبکه جهانی سحر رونمایی از مجموعه مینا آموزش زبان فارسی در جهان مجموعه آموزش زبان فارسی مینا مجموعه تلویزیونی مینا


نظر شما :