همزمان با حضور بنیاد سعدی در نمایشگاه کتاب امسال برگزار می‌شود؛

نشست‌های تخصصی زبان فارسی در سرای اهل قلم و غرفه بنیاد سعدی

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۲ کد : ۳۹۷۰ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۰۷
بنیاد سعدی در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران(۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت) مجموعه نشست‌های تخصصی در زمینه زبان فارسی و گسترش آن در سطح بین‌الملل در سرای اهل قلم برگزار خواهد کرد.‌
نشست‌های تخصصی زبان فارسی در سرای اهل قلم و غرفه بنیاد سعدی

بنیاد سعدی در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت) مجموعه نشست‌های تخصصی در زمینه زبان فارسی و گسترش آن در سطح بین‌الملل در سرای اهل قلم برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، امسال نیز همچون سال‌های گذشته، بنیاد سعدی در بخش بین‌الملل‌، بازار جهانی این نمایشگاه در کنار معرفی کتاب ها و سامانه‌های آموزش فارسی، میزبان استادان و نامدارانی در حوزه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان و رایزنان فرهنگی در کشورهای مختلف خواهد بود.

بهروز محمودی بختیاری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران، الویر موسیج بوسنی، مترجم، نویسنده و ایران‌شناس، حسن اکبری بیرق، استاد اعزامی به ترکیه، علی اکبر رضایی فرد، رایزن فرهنگی ایران در لاهور، سیدعلی موسوی زاده، رایزن فرهنگی ایران در عمان، محمود صدقی زاده، رایزن فرهنگی سابق ایران در آنکارا، پروفسور نعمت ییلدیریم از کشور ترکیه و احمد صفار مقدم عضو هیات علمی پزوهشگاه علوم و مطالعات انسانی از جمله مهمانانی هستند که قرار است در روزهای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نشست‌های بنیاد سعدی حضور داشته باشند.

گزارش این فعالیت‌ها هر روز به صورت برنامه زنده از صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی برای مخاطبان پخش می‌شود.

همچنین بنیاد سعدی مجموعه نشست‌های تخصصی مشترک را در «سرای اهل قلم» برگزار می‌کند که اولین نشست با عنوان «نقش زبان فارسی در سطح بین‌المللی» با اجرای زهرا عامری و با حضور عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی سابق ایران در لبنان، حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی سابق ایران در ژاپن، حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی سابق ایران در گرجستان روز پنجشنبه ۲۲/۰۲/۱۴۰۱ از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.

دومین نشست نیز با عنوان «آموزش مجازی زبان فارسی» احسان طوفانی نژاد، مدیر آموزش مجازی بنیاد سعدی و دکترای تکنولوژی آموزشی، روز جمعه ۲۳/۰۲/۱۴۰۱ از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در این سرا برگزار می‌شود.

«توسعه فرامرزی زبان فارسی و مسئولیت اجتماعی ملی» عنوان نشست دیگری است که با حضور مهدی محمدی، استاد زبان و ادبیات فارسی و منتقد ادبی، حسن ذوالفقاری، استاد زبان فارسی دانشگاه تربیت مدرس و قهرمان سلیمانی، رایزن سابق فرهنگی ایران در روسیه روز پنجشنبه ‏۲۹/۰۲/۱۴۰۱ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۵:۳۰ برگزار خواهد شد.

روابط عمومی بنیاد سعدی از تمامی دوستداران آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از تاریخ ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه دعوت می‌کند که در نیم طبقه شبستان، بخش بین‌الملل، بازار جهانی، غرفه بنیاد سعدی حضور یابند. شماره غرفه در خبرهای بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

پایان خبر / ‏

کلید واژه ها: بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پشتیبان علاقه‌مندان به تدریس زبان فارسی در جهان است آموزش زبان فارسی در جهان نشست های تخصصی آموزش زبان فارسی نشست های تخصصی مجازی آموزش زبان فارسی نشست های تخصصی مجازی


نظر شما :