با برگزاری آزمون نهایی؛

هجدهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن به پایان رسید

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۷ کد : ۳۸۷۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۰۱
هجدهمین دوره سلسله آموزش زبان و ادبیات فارسی توسط رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، با استقبال علاقه‌مندان ژاپنی به پایان رسید.
هجدهمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن به پایان رسید


هجدهمین دوره سلسله آموزش زبان و ادبیات فارسی توسط رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، با استقبال علاقه‌مندان ژاپنی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، هجدهمین دوره سلسله (پنجمین دوره فضای مجازی) آموزش زبان و ادبیات فارسی، توسط رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، با استقبال علاقه‌مندان ژاپنی به پایان رسید.
در این دوره آموزشی، ۱۰۹ نفر از فارسی آموزان و علاقه‌مندان ژاپنی در مقطع بزرگسالان حضور داشتند. دوره ویژه کودکان و نوجوانان نیز به صورت مستقل برگزار شد و در مجموع ۱۲۰ فارسی آموز، دروس مربوطه را دریافت کردند.
حسین دیوسالار رایزن فرهنگی ایران در ژاپن در این‌باره گفت: در این دوره نیز همچون گذشته، برگزاری کلاس‌های آموزشی با استقبال زیاد علاقه‌مندان ژاپنی مواجه شد و به دلیل شیوع کرونا و اجرای برنامه‌های آموزشی در فضای مجازی، شاهد حضور جدی و بیشتر فارسی آموزان علاوه بر توکیو، از دیگر شهرهای ژاپن بودیم. ضمن اینکه تعدادی از ژاپنی‌های ساکن در کشورهای دیگر نیز، در این برنامه‌ها حضور یافتند.

نماینده بنیاد سعدی در ژاپن ادامه داد: در این دوره ۱۷ کلاس به صورت هفتگی، برخط و سطح بندی شده به همراه منابع آموزشی به اجرا در آمد که این کلاس‌ها علاوه بر دیگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی است و خوشبختانه شاهد حضور فرهنگ دوستان ژاپنی از شهرهایی مانند هیروشیما، هوکایدو، ناگویا، ایباراکی، سایتاما و … هستیم و امیدواریم با برنامه ریزی های به عمل آمده شاهد افزایش شرکت کنندگان از شمالی‌ترین تا جنوبی ترین مناطق ژاپن باشیم.
به گفته دیوسالار پس از شیوع کرونا، رایزنی فرهنگی که دوره های خود را به صورت حضوری برگزار می‌کرد، فعالیت‌های آموزشی را به صورت مستمر در فضای مجازی ادامه داده و اکنون ثبت نام نوزدهمین دوره بزرگسالان و سومین دوره کودکان و نوجوانان نیز شروع شده که به زودی کلاس‌های مربوطه آغاز خواهد شد.
با توجه به رشد حضور شرکت کنندگان در فضای مجازی، تعداد کلاس‌ها نیز توسعه پیدا کرده ضمن آنکه به منظور ارائه خدمات بهتر به فرزندان عزیز هموطنان ایرانی و ایرانی– ژاپنی، دوره‌های ویژه کودکان و نوجوانان نیز از سوی رایزنی فرهنگی و نماینده سعدی در ژاپن اجرایی شده است.

 

‌‌‌‌‌‌

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی


نظر شما :