دومین کارگاه زمستانه فارسی آموزان لاهور برگزار شد

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۲ کد : ۳۸۷۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۴۳
دومین کارگاه دوره زمستانه سال ۱۴۰۰ برای فارسی آموزان نوآموز با عنوان "اصلاح مکالمات پایه ای" به میزبانی خانه فرهنگ ایران در لاهور، برگزار شد.
دومین کارگاه زمستانه فارسی آموزان لاهور برگزار شد

دومین کارگاه دوره زمستانه سال ۱۴۰۰ برای فارسی آموزان نوآموز با عنوان "اصلاح مکالمات پایه ای" به میزبانی خانه فرهنگ ایران در لاهور، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در ابتدای این دوره آموزشی، جعفر روناس؛ مسئول خانه فرهنگ و وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور ضمن تأکید بر استفاده درست اصطلاحات مربوط به احوال پرسی و تقویت لهجه فارسی و ابراز امیدواری در مثمر ثمر بودن کلاس‌های یادگیری زبان فارسی برای فراگیران، گفت: دیدن فیلم‌های ایرانی می تواند به یادگیری بهتر و آشنایی با فرهنگ ایران کمک شایانی کند. به همین منظور شش فیلم فاخر فارسی با زیر نویس اردو در اختیار فارسی آموزان قرار خواهد گرفت.
نماینده بنیاد سعدی در لاهور، به توضیح راهکار‌های فراگیری زبان فارسی پرداخت و بیان داشت: استفاده از برچسب و نگارش معادل فارسی بر روی اشیا و کالاهای منزل می تواند تمرینی کاربردی در خانه باشد و نوشتن جملات فارسی به صورت روزانه بر روی صفحه کوچک کاغذ وسعی و تلاش برای بیان گفتارهای کوتاه اردو به زبان فارسی در هر موقعیت زمانی و مکانی، دستاوردها و فواید زیادی برای فارسی آموزان خواهد داشت.
جعفر روناس همچنین از فارسی آموزان خواست در کنار فعالیت در کلاس‌های حضوری و مجازی، در گروه واتس آپی که برای دوره نوآموز تشکیل شده است به صورت روزانه با ارسال فایل صوتی برای اصلاح بهتر و سریعتر تلفظ کلمات و آوای جمله ها مشورت بگیرند و از این طریق ارتباط خود با مدرسین را تنها محدود به کلاس‌های درسی نکنند.
در ادامه برنامه محمد هاشم دولتی و افتخار وزیر از مدرسین زبان فارسی خانه فرهنگ در شهر لاهور به بیان نکاتی درباره اهمیت معرفی و احوال پرسی و جایگاه تعارفات در جامعه ایرانی پرداختند.
در این کارگاه آموزشی به نوآموزان واژه‌ها، شیوه به کارگیری جملات و اصطلاحات مربوط به احوال پرسی آموزش داده شد.همچنین فارسی آموزان نیز به زبان فارسی ضمن معرفی خود جملاتی درباره زندگیشان بیان کردند که جملات اشتباه آنان توسط مدرسین تصحیح شد.
بنا بر اعلام این خبر، دو کلاس حضوری و مجازی از طریق بستر نرم افزار زوم برای فارسی آموزان سطح نوآموز در خانه فرهنگ ایران در لاهور در حال برگزاریست.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی لاهور


نظر شما :