موسسه کنفوسیوس، پل دوستی میان مردم چین و ملل دیگر

۰۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۵ کد : ۳۸۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۴۷
دهمین کنفرانس بین المللی موسسه کنفوسیوس چین، که با هدف گردآوری تقاضای جدید و تلاش برای یکپارچه سازی فعالیت های خود تشکیل شده بود، در شانگهای به کار خود پایان داد.
موسسه کنفوسیوس، پل دوستی میان مردم چین و ملل دیگر

دهمین کنفرانس بین المللی موسسه کنفوسیوس چین، که با هدف گردآوری تقاضای جدید و تلاش برای یکپارچه سازی فعالیت های خود تشکیل شده بود، در شانگهای به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دهمین کنفرانس موسسه کنفوسیوس " آموزش و گسترش زبان و فرهنگ چینی به غیر چینی زبانان"  تحت عنوان «گردآوری تقاضای جدید و تلاش برای یکپارچه سازی» با حضور مقامات دولتی کشور چین از جمله خانم «لیو یان دونگ» معاون نخست وزیر و رئیس شورای موسسه کنفوسیوس، وزیر آموزش و پرورش و نایب رئیس شورای موسسه کنفوسیوس، شهردار شانگهای، رئیس ومعاون آموزشی دانشگاه کارلتون کانادا، مسئولان و نمایندگان موسسات کنفوسیوس از 134 کشور و نیز بیش از 2300 شرکت کننده از سراسر جهان در اکسپوی بین المللی شانگهای برگزار شد.

در افتتاحیه این کنفرانس، «لیو یان دونگ» معاون نخست وزیر چین و رئیس شورای موسسه کنفوسیوس طی سخنانی با ابراز قدردانی از تلاشهای دوستان خارجی برای توسعه موسسه کنفوسیوس گفت: موسسه کنفوسیوس با بهبود کیفیت آموزش خود به یک پل ارتباطی دوستی بین مردم چین با ملل دیگر و واسطه ای برای گفتگو و تبادل فرهنگی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه منافع جامعه جهانی و سرنوشت همه کشورها از هم تفکیک ناپذیر است، تاکیدکرد: موسسه کنفوسیوس و ویژگی های متمایز آن، به فرصت نادر و تاریخی جهت برقراری ارتباطات فرهنگی در راستای توسعه همکاری بین چین و کشورهای دیگر مبدل شده است.

لیو یان دونگ افزود: حصول به این امر تا حد زیادی به بهبود قابلیت های مدیران و معلمان، ایجاد پروژه های ارتباطی عالی و انسان گرایانه، ادغام منابع، همکاری نزدیک ومتقابل، نوآوری در مدیریت و تقویت حمایت دانشگاهها، کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: موسسه کنفوسیوس  درکمک به توسعه پایدار و نیز هماهنگی برای همزیستی فرهنگ های مختلف نقش مهمی دارد.

کنفرانس جهانی موسسه کنفوسیوس چین که به عنوان بزرگترین رویداد سالانه در دنیا در زمینه آموزش زبان و فرهنگ شناخته شده است، با هدف  تدوین برنامه پنج ساله توسعه وآینده این موسسه در راستای استراتژی یک کمر بند وجاده ، آغاز جدیدی برای همکاری بین دانشگاه های چینی و خارجی  از سال 2015 تا 2025، تبادل تجربیات و مبادله همکاری و تقویت ، ترویج و توسعه پایدار و همچنین مبادلات فرهنگی و متقابل میان فرهنگ ها وتمدن ها و با حمایت دانشگاه  های فودان، نرمال شرقی و مطالعات بین المللی شانگهای برگزار می شود.

در این کنفرانس دو روزه، جلساتی با موضوعات «مشارکت در توسعه آموزش آنلاین چینی»، «مشارکت در برنامه ها و اجرای بهترین مدل، روش و شیوه ها در موسسات کنفوسیوس»، «راه اندازی سیستم برنامه درسی زبان چینی برای دوره های ابتدایی و متوسطه »، «چگونگی ارزیابی کیفیت موسسه های کنفوسیوس»، «آزمون مهارت زبان چینی» ، « آزمون گواهینامه بین المللی معلمان و مدرسان محلی زبان چینی » ، « فرهنگ سنتی چینی و یکپارچه سازی فرهنگی»، « نحوه حمایت های روسای دانشگاه های چین از موسسات کنفوسیوس در خارج»، «موسسات کنفوسیوس و ابتکار طرح "یک کمربند ویک جاده"»، « نکات کلیدی برای توسعه موسسات کنفوسیوس» با حضور کارشناسان برگزار شد.

در حاشیه این کنفرانس نیز نمایشگاه بین المللی منابع درسی و تجهیزات آموزشی زبان چینی برگزار شد. همچنین بیش از 500 دانشجوی دانشگاه های شانگهای در رشته زبان چینی در برنامه «شب هنر» با موضوع فرهنگ سنتی چین با حضور مقامات و 2300 شرکت کننده خارجی به اجرای برنامه های هنری پرداختند.

گفتنی است، موسسه کنفوسیوس از سال 2004 میلادی با هدف ترویج زبان و فرهنگ چینی در کشورهای خارجی کار خود را آغاز کرد و تا کنون 500 نمایندگی در سراسر جهان ایجاد کرده است.

پایان خبر/


نظر شما :