کتاب التواصل اللغوی العربی _فارسی اللهجه الکویتیه نموذجا رونمایی شد

۱۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۴ کد : ۳۸۶۰ زبان فارسی در جهان معرفی کتابها
تعداد بازدید:۱۱۲
مراسم رونمایی از کتاب التواصل اللغوی العربی _فارسی اللهجه الکویتیه نموذجا (پیوندهای زبانی ایران وعرب- گویش کویتی به عنوان نمونه) تألیف سمیر ارشدی مدرس دانشگاه در کویت برگزار شد
کتاب التواصل اللغوی العربی _فارسی اللهجه الکویتیه نموذجا رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب التواصل اللغوی العربی _فارسی اللهجه الکویتیه نموذجا (پیوندهای زبانی ایران وعرب- گویش کویتی به عنوان نمونه) تألیف سمیر ارشدی مدرس دانشگاه در کویت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این کتاب در برگیرنده ده‌ها لغت و واژگانی است که صدها خانواده شهرهای ساحلی ایران طی سال‌های گذشته با خود به کشورهای حوزه خلیج فارس بردند و این امر علاوه بر غنای ادبی و فرهنگی موجب پیشرفت تمدن و سازندگی این کشورها هم شده است.
حضور این خانواده‌های با فرهنگ در کشورهای حوزه خلیج فارس باعث رواج و گسترش زبان فارسی شده و اکنون نیز کلمات فارسی در کوچه و بازار نیز رایج است، بسیاری از گروه‌های ترک و اردو زبان کوشیدند که این لغات را مرتبط به زبان خود بدانند، اما سمیر ارشدی، مولف کتاب اثبات کرد که این واژگان فارسی است.
گفتنی است، از آنجا که کویتی‌ها در تولید نمایشنامه نویسی و سریال‌های تلویزیونی مشهور هستند بسیاری از این کلمات و واژگان فارسی در نمایشنامه‌ها و فیلم نامه‌ها هم بکار می‌رود.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی تالیف کتاب


نظر شما :