اعطای گواهینامه زبان فارسی به فارسی‌آموزان ترکمنی

۱۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۲ کد : ۳۸۵۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۳۲
رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در عشق‌آباد به فارسی‌آموزانی که دوره آموزش زبان فارسی را با موفقیت پشت سر گذاشتند، گواهینامه قبولی اعطا کرد.
اعطای گواهینامه زبان فارسی به فارسی‌آموزان ترکمنی

‌‌رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در عشق‌آباد به فارسی‌آموزانی که دوره آموزش زبان فارسی را با موفقیت پشت سر گذاشتند، گواهینامه قبولی اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، آزمون اعطای گواهینامه آموزش زبان فارسی در سطح عالی به صورت شفاهی در محل اتاق ایرانشناسی رایزنی فرهنگی ایران در عشق‌آباد برگزار شد.

در این دوره آموزشی از فارسی‌آموزانی که در آزمون کتبی قبول شده بودند، آزمون شفاهی گرفته شد. این آزمون شامل بیان شفاهی، خواندن، شنیدن و … بود.

پس از اعلام نتایج آزمون‌های کتبی و شفاهی، ۸ تن از فارسی‌آموزان ترکمنی موفق به اخذ مدرک پایان دوره شدند.

زبان شیرین فارسی به لحاظ وجود مشترکات فرهنگی بین دو کشور یکی از زبان‌های پر طرفدار در میان علاقه‌مندان به فراگیری زبان‌های خارجی در ترکمنستان است و رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد با برپایی کلاس‌های مختلف و استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی به علاقه‌مندان ترکمنی آموزش می‌دهد.

فارسی‌آموزان در طول این دوره‌ها، علاوه بر افزایش مهارت در گفتار و تصحیح لهجه از طریق شعر، موسیقی و نمایش فیلم‌های سینمایی و مستند ایرانی با فرهنگ ایرانی آشنا می‌شوند.

‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان ترکمنستان عشق آباد


نظر شما :