استقبال زبان‌آموزان هنگ‌کنگی از یادگیری زبان فارسی

۰۵ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۸ کد : ۳۸۳۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۱۵
نیمسال نخست دوره آموزش زبان فارسی در هنگ کنگ که بهره گیری از منابع آموزشی بنیاد سعدی آغاز شد، با استقبال کم نظیر دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ ایران مواجه شد.
استقبال زبان‌آموزان هنگ‌کنگی از یادگیری زبان فارسی

‌‌‌‌‌‌نیمسال نخست دوره آموزش زبان فارسی در هنگ کنگ که بهره گیری از منابع آموزشی بنیاد سعدی آغاز شد، با استقبال کم نظیر دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ ایران مواجه شد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، پیرو نامه‌نگاری سرکنسولگری ایران در هنگ‌کنگ با رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در پکن جهت برگزاری دوره آموزش زبان فارسی از بهار تا زمستان ۱۴۰۰ اقداماتی صورت گرفت.

نخست، پس از طراحی اعلان برگزاری اولین دوره آموزش زبان فارسی در هنگ‌کنگ، تبلیغات در فضاهای مجازی و حقیقی نظیر تارنماها، شبکه‌های اجتماعی، دانشگاه‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی در هنگ‌کنگ صورت گرفت و با استقبال کم‌نظیری از سوی مراکز دانشگاهی، آموزشی و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ ایران روبرو شد.

سپس، با در نظر گرفتن شرایط مختلف، تعداد ۲۰ نفر از مجموع داوطلبان برای دو کلاس مجزا در نیمسال نخست، انتخاب شدند و از آنها ثبت‌نام به عمل آمد.

پس از ثبت‌نام، درباره تاریخ، جغرافیا، جامعه و ادیان ایران، فرهنگ و هنر ایرانی، زبان و ادبیات فارسی، بنیاد سعدی، دوره‌های بنیاد سعدی و اهداف هر دوره، محتوا، زبان و نمونه‌ی درس اول کتاب گام اول اطلاعات کافی در اختیار فارسی‌آموزان قرار گرفت.

جلسات اولین دوره آموزش برخط زبان فارسی در هنگ‌کنگ به صورت دو گروه در ۸۰ ساعت آموزشی در نیمسال اول آغاز شد و پس از ۲۰ هفته، و ۲ دی‌ماه) با برگزاری امتحان پایان یافت.

بنا بر این گزارش؛ طبق روال نیمسال اول، طراحی اعلان برگزاری دوره آموزش زبان فارسی در هنگ‌کنگ انجام شد و تبلیغات در فضاهای مجازی و حقیقی نظیر تارنماها، شبکه‌های اجتماعی، مراکز آموزشی نظیر دانشگاه‌ها و مؤسسه‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی در هنگ‌کنگ و ثبت‌نام از علاقه‌مندان برای نیمسال دوم در حال انجام است.

نیمسال دوم تحصیلی از ژانویه ۲۰۲۲ به صورت دو گروه مجزا، در ۸۰ ساعت آموزشی جلسه در هفته، به مدت ۲۰ هفته) آغاز می‌شود و آوریل ۲۰۲۲ با برگزاری امتحان پایان می‌یابد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیادسعدی هنگ کنگ پکن


نظر شما :