دایرشدن کرسی زبان فارسی در صربستان

۰۴ آبان ۱۳۹۳ | ۰۷:۳۳ کد : ۳۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۴۲
وزیر آموزش و پرورش صربستان در دیدار با مسوولان سفارت کشورمان در بلگراد ضمن ابراز علاقمندی به همکاری های آموزشی با ایران، اینگونه تعاملات را پایه و اساس نزدیکی دو کشور خواند.
دایرشدن کرسی زبان فارسی در صربستان

وزیر آموزش و پرورش صربستان در دیدار با مسوولان سفارت کشورمان در بلگراد ضمن ابراز علاقمندی به همکاری های آموزشی با ایران، اینگونه تعاملات را پایه و اساس نزدیکی دو کشور خواند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از ایرنا، سرجان بربیچ در این نشست ضمن آشنا شدن با فعالیت های فرهنگی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان از جمله برگزاری کلاس های زبان فارسی در مراکز مختلف آموزشی از دانشکده ادبیات بلگراد، معاون خود را در امور همکاری های بین المللی آموزشی مامور بررسی دایر شدن کرسی زبان فارسی در صربستان کرد.

مجید فهیم پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در این نشست به موقعیت جهانی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: ایران با تمدن درخشان خود همواره در جهت اعتلای علم و فرهنگ گام های بلندی برداشته و به موازات آن اصول اخلاقی و موازین انسانی را هم مورد توجه و تاکید بسیار قرار داده است.

محمود شالویی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد نیز گزارشی از فعالیت های آموزشی رایزنی در صربستان که از حدود 2 سال گذشته گسترش قابل توجهی داشته است ارایه کرد و گفت: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان از بدو فعالیت خود ، موضوع آموزش زبان فارسی را با جدیت پیگیری و بدلیل اقبال گسترده علاقمندان بویژه جوانان صربستانی توانست با بهره مندی از روش های نوین و ارایه شیوه های جدید کارآمد، شمار بسیاری را با زبان و فرهنگ فارسی آشنا و از این رهگذر تبادل فرهنگی عمیقی را ایجاد کند.

شالویی افزود: اکنون دانشگاههای نوی ساد و مدرسه عالی گردشگری بلگراد میزبان دوره های آموزش زبان فارسی برای دانشجویان خود هستند و این در حالی است که حدود 600 فارسی آموز هم در کلاس های آزاد آموزش زبان فارسی که در محل رایزنی برپا می شود، حضور می یابند.

شالویی همچنین تسریع در تاسیس کرسی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد را از مهمترین خواسته های دانشجویان فارسی آموز عنوان کرد و گفت: با توجه به وجود ظرفیت های لازم و حد نصاب فارغ التحصیلان واجد شرایط انتظار می رود در آینده نزدیک اقدامات جدی از سوی مسوولین ذیربط بعمل آید که یقینا این امر، توسعه و تقویت سطح تعاملات فرهنگی دو جانبه را رقم خواهد زد.


نظر شما :