رئیس کتابخانه ملی گرجستان در دیداربا مهری اردستانی؛

بخش ایرانشناسی یکی از پرمخاطب‌ترین بخش‌های کتابخانه ملی است

۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۳ کد : ۳۷۸۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۱
رایزنی فرهنگی کشورمان در گرجستان، با گیورگی کِکِلیدزه رئیس کتابخانه ملی گرجستان و خانم تامارا دمتراشویلی مسئول بخش ایرانشناسی کتابخانه مذکور دیدار و درخصوص گسترش روابط فرهنگی و کتابخانه ای دو کشور گفت‌وگو کرد.
بخش ایرانشناسی یکی از پرمخاطب‌ترین بخش‌های کتابخانه ملی است


‌‌‌رایزنی فرهنگی کشورمان در گرجستان، با گیورگی کِکِلیدزه رئیس کتابخانه ملی گرجستان و خانم تامارا دمتراشویلی مسئول بخش ایرانشناسی کتابخانه مذکور دیدار و درخصوص گسترش روابط فرهنگی و کتابخانه ای دو کشور گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، احمدعلی مهری اردستانی رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، با تشکر از همکاری‌های تأثیر گذار کتابخانه ملی گرجستان در مشارکت، برگزاری نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها با رایزنی فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها ادامه یابد.

وی اظهار داشت: زمینه همکاری کتابخانه های ملی دو کشور بسیار زیاد است و باید از ظرفیت و تجربیات هر دو کتابخانه به بهترین شکل استفاده کرد ایشان با اشاره به وجود منابع و اسناد تاریخی مشترک دو کشور گفت: رایزنی فرهنگی آمادگی دارد تا درخصوص تأمین کتب مورد نیاز در حوزه ایرانشناسی و برگزای کارگاه‌های تخصصی مرمت اسناد و نیز فهرست نویسی نسخ خطی ایرانی اسلامی از طریق کتابخانه ملی ایران و همچنین انعقاد تفاهم نامه فی مابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج. ا. ایران و کتابخانه ملی گرجستان برای گسترش فعالیت‌ها همکاری و اقدام نماید.

در ادامه رئیس کتابخانه ملی گرجستان با تشکر از رایزن فرهنگی و ارائه توضیحاتی درخصوص فعالیت‌های کتابخانه اظهار داشت: بخش شرقشناسی و بویژه ایرانشناسی کتابخانه ملی یکی از پرمخاطب‌ترین بخش‌های این کتابخانه است که دارای منابع بسیار خوبی است ولی کافی نیست لذا در این زمینه نیاز به همکاری و مساعدت رایزنی فرهنگی داریم. ایشان ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری مشترک بین کتابخانه ملی گرجستان و رایزنی فرهنگی، از انعقاد و امضا تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های ملی ایران و گرجستان که موجب تعمیق و گسترش روابط فرهنگی می‌شود نیز استقبال نمود.

در پایان جلسه رایزن فرهنگی به اتفاق خانم دکتر تامارا دمتراشویلی مسئول بخش ایرانشناسی کتابخانه از کتابخانه ملی گرجستان منجمله بخش ایرانشناسی بازدید کردند.

گفتنی است کتابخانه ملی گرجستان بنام ایلیا چاوچوادزه در سال ۱۸۴۶ میلادی تأسیس شده است و زیرنظر پارلمان گرجستان اداره می‌شود وکتاب های موجود در این کتابخانه بیش از ۳.۷۰۰.۰۰۰ جلد می‌باشد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی گرجستان


نظر شما :