دوره‌های برخط آموزش زبان و ادبیات فارسی در بمبئی پایان یافت

۲۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۹ کد : ۳۷۸۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۹
دوره‌های برخط آموزش زبان و ادبیات فارسی شامل مقاطع نوآموز و میانی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی پایان یافت.
دوره‌های برخط آموزش زبان و ادبیات فارسی در بمبئی پایان یافت

دوره‌های برخط آموزش زبان و ادبیات فارسی شامل مقاطع نوآموز و میانی به همت خانه فرهنگ ایران در بمبئی پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با توجه به شیوع و انتشار ویروس کرونا در هند و اعمال محدودیت‌های ناشی از آن، دوره‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی با همکاری بنیاد سعدی و به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی که از اردیبهشت‌ماه آغاز شده بود، در آبان‌ماه پایان یافت.

این دوره‌ها مشتمل بر ۷ دوره بود که شامل ۶ دوره نوآموز و ۱ دوره میانی. هر یک از دوره‌ها به مدت چهل جلسه به صورت برخط (مجازی) و در فضای مجازی زوم برگزار شدند.

کتاب‌های این دوره‌ها، کتاب‌های مورد تأیید بنیاد سعدی گام اول و مینا بود که مورد استقبال بسیار خوب فارسی آموزان قرار گرفت.

پنج تن از مدرسان زبان و ادبیات فارسی عهده دار تدریس این دوره‌ها بودند که اسامی آنها عبارتند از خانم عترت زهرا اوماتیا، منظور حسن، نیکل پرانچپه، محمد میر سراجی و ابوطالبی.

مدرسان در ابتدای دوره با تشکیل گروه درسی در شبکه اطلاع رسانی واتس آپ، علاوه بر اطلاع رسانی از زمان و تاریخ کلاس‌ها و لینک‌های مربوط نسبت به تشکیل کلاس، برطرف کردن مشکلات درسی فارسی آموزان تلاش کردند.

اساتید برای تدریس از روش های نوین آموزشی در قالب مسابقه و سرگرمی برای یادگیری هرچه بیشتر واژگان همچون طرح معما، ۲۰ سوال مسابقه‌ای و … استفاده کردند. همچنین، با توجه به قابلیت‌های فضای مجازی، اساتید در جلسات تدریس افزون بر توضیحات کامل پیرامون فرهنگ والای ایران اسلامی ویدئو کلیپ‌هایی از جاذبه‌های گردشگری ایران را نیز اکران کردند که مورد توجه دانشجویان قرار گرفت.

همچنین در این کلاس‌های آموزشی، اساتید با توجه به مفاد درسی به مناسبت‌های مختلف از قبیل اعیاد مذهبی و ملی و نیز درباره فرهنگ، آداب و رسوم مردم ایران سخن گفتند که از جمله آنها چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.

در پایان، دانشجویان با شرکت در امتحانات پایانی و قبولی در امتحانات دانش آموخته شدند و گواهی پایان دوره به آنها اعطا شد.

‌پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی هند


نظر شما :