با حضور رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در اسپانیا؛

دوره جدید کلاس های آموزش زبان فارسی در اسپانیا افتتاح شد

۰۳ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۳ کد : ۳۷۵۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۹۷
رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در اسپانیا با حضور در نخستین جلسه دوره جدید آموزش زبان فارسی شروع به کار دوره جدید را رسما افتتاح کرد.
دوره جدید کلاس های آموزش زبان فارسی در اسپانیا افتتاح شد

رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در اسپانیا با حضور در نخستین جلسه دوره جدید آموزش زبان فارسی شروع به کار دوره جدید را رسماً افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، احمدی در ابتدای جلسه اول کلاس مقدماتی فارسی (سطح N ) ضمن ضمن خوش آمدگویی به زبان‌آموزان اسپانیایی علاقه‌مند به یادگیری زبان فارسی، نکاتی را درباره اهمیت فرهنگ و تمدن ایرانی و تاریخ طولانی تمدنی ایران برای آن‌ها بیان داشت.

نماینده بنیاد سعدی تصریح کرد که زبان فارسی، کلید دستیابی به گنج تاریخ و فرهنگ ایران است و حاضران در این دوره آموزشی نتیجه تلاش خود را به زودی و با درک زیبایی‌های این فرهنگ خواهند دید. وی در سخنان خود بر تاریخچه تمدنی طولانی ایران تاکید کرد و بیان داشت شاعران و ادیبان و سخنوران ایرانی نه تنها در ایران که در همه جهان تحسین شده اند و حکمت های موجود در کلام آنان چراغ راه بشریت بوده و خواهد بود.

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا به آثار ماندگار شاعرانی چون فردوسی، سعدی، مولوی و حافظ اشاره کرد و گفت راه درک و فهم آثار این حکیمان آموختن و انس با زبان فارسی است. اگرچه این آثار بعضاً به زبان های دیگر از جمله اسپانیایی ترجمه شده اند، اما خواندن و لذت بردن و آموختن از این بزرگان در زبان فارسی عمق و اثر شگفت انگیزی دارد. احمدی همچنین در سخنانش از زبان آموزان خواست در کنار یاد گرفتن زبان فارسی، تلاش کنند با فرهنگ ایرانی نیز آشنا شوند و با این کار به دانسته های خود عمق ببخشند.

در ادامه، دکتر خواکین رودریگز وارگاس ایرانشناس برجسته اسپانیایی و مسئول مدیریت و برگزاری کلاس های فارسی در رایزنی فرهنگی نیز در سخنانی کوتاه به اهمیت زبان فارسی در جهان اسلام و آمیختگی فرهنگ ایرانی و اسلامی در طول چند قرن پس از فتوحات اسلامی پرداخت و بیان داشت گستره تاثیر این زبان را می توانیم از چین و هند تا بخش هایی از شرق اروپا ببینیم.

بنا بر اعلام این خبر، در سال تحصیلی جدید و پس از وقفه ای که به دلیل همه گیری کوید ۱۹ در شیوه آموزش حضوری در فضای آموزشی اسپانیا رخ داد، امسال دوباره کلاس های فارسی رایزنی فرهنگی در مادرید به صورت حضوری برگزار می شود.

گفتنی است، در این دوره برای سطح مقدماتی (سطح N ) ۱۰ نفر ثبت نام کرده اند. همچنین در سطح پیشرفته تر A-2 نیز ۹ زبان آموز ثبت نام نموده اند. نخستین جلسه از هردو سطح هفته گذشته آغاز شد. همچنین کلاس های تحت پوشش رایزنی فرهنگی در شهرهای بارسلونا و ویگو نیز کار خود را آغاز کرده اند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی اسپانیا


نظر شما :