همزمان با روز بزرگداشت مولانا در آنکارا برگزار شد؛

جشن فارغ التحصیلی جمعی از فارسی‌آموزان بنیاد سعدی +گزارش تصویری

۱۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۶۹۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۹۸
جشن فارغ التحصیلی جمعی از فارسی‌آموزان بنیاد سعدی همزمان با روز جهانی بزرگداشت مولانا در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا بنیاد سعدی در ترکیه برگزار شد
جشن فارغ التحصیلی جمعی از فارسی‌آموزان بنیاد سعدی +گزارش تصویری

جشن فارغ التحصیلی جمعی از فارسی‌آموزان بنیاد سعدی همزمان با روز جهانی بزرگداشت مولانا در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این مراسم با حضور محمد فرازمند، سفیر ایران در آنکارا به همراه محمود صدقی‌زاده رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در آنکارا به همراه جمعی از فارغ‌التحصیلان و استادان دانشگاه‌های ترکیه و مرکز آنکارا همزمان با روز بزرگداشت مولانا برگزار شد.

 

ا

body p strong

 

ین نشست در ابتدا با ذکر خاطره‌هایی از دوران دانشجویی در مرکز آنکارا و بیان اشعاری از مولانا توسط تعدادی از دانشجویان علاقه‌مند و اساتید دانشگاه شروع شد، در ادامه رایزن فرهنگی کشورمان ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین از پیوند‌های عمیق فرهنگی و زبانی دو کشور دوست و برادر، ایران و ترکیه سخن گفت و خاطر نشان کرد که این پیوندهای فرهنگی تاریخی با شناخت بیشتر دو ملت از همدیگر از طریق مناسبات فرهنگی، محکم‌تر خواهد شد.

در ادامه برنامه، سفیر کشورمان در ترکیه با ابراز خرسندی به علت حضور در جمع علاقه‌مندان به زبان فارسی، ضمن تبریک به تلاش فارسی‌آموزان مرکز که موفق به اتمام دوره آموزش زبان فارسی شده‌اند، تاکید کرد که روابط دیرینۀ دو ملت بزرگ ایران و ترکیه با سفر کردن و مشاهده آداب و رسوم دو ملت و دیدن اشتراکات فراوان فرهنگی دوچندان خواهد شد. ایشان در ادامه با ذکر ابیاتی از مولانا و تفسیر آن برای حضار به صحبتهای خود پایان دادند.

حضور رایزن علمی کشورمان در این محفل نیز فرصتی شد تا دانشجویان با ایشان آشنا شوند و اطلاعات و مساعدتهای بسیار مثبتی جهت دریافت بورسیه‌های آموزشی و تحصیل در دانشگاه‌های ایران از ایشان دریافت نمایند.

در پایان برنامه از دانشجویان دوره پیشرفته مرکز که ترم قبل فارغ‌‌التحصیل شده بودند، اما به علت محدودیت‌های کرونایی امکان برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی برای ایشان مقدر نشده بود و همچنین از اساتید مرکز آنکارا با اهدای هدایایی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی آنکارا


نظر شما :