اعطای گواهینامه به فارسی‌آموزان دانشگاه اسکودار استانبول

۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۱ کد : ۳۶۹۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۶
گواهینامه پایان دوره فارسی‌آموزان دانشگاه اسکودار در مقطع مقدماتی و میانی با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در استانبول اعطاء شد.
اعطای گواهینامه به فارسی‌آموزان دانشگاه اسکودار استانبول

گواهینامه پایان دوره فارسی‌آموزان دانشگاه اسکودار در مقطع مقدماتی و میانی با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در استانبول اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، همزمان با بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی، مراسم اعطای گواهینامه پایان دوره‌های آموزش زبان فارسی با حضور کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول، الیف ارهان، رئیس انیستیتوی مطالعات تصوف دانشگاه اسکودار، نوزات تارهان، بنیانگذار و رئیس هیأت مدیره دانشگاه اسکودار و جمعی از فارسی‌آموزان برگزار شد.

این مراسم با پخش پیام ویدئویی غلامعلی حدادعادل، رئیس بنیاد سعدی خطاب به فارسی‌آموزان با زیرنویس ترکی آغاز شد و با سخنان وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول در خصوص اهمیت و جایگاه زبان فارسی ادامه یافت. ‌‌

مقتدری در سخنانی، ضمن تشکر و قدردانی از عوامل برگزاری این دوره‌ها در دانشگاه اسکودار به شرح اجمالی فلسفه تشکیل بنیاد سعدی و گزارش فعالیت‌های آموزشی آن در سطح جهانی پرداخت.

وی با اشاره به جایگاه زبان و ادب فارسی در تصوف تأکید کرد: آموختن زبان فارسی یکی از نیازهای اصلی برای درک ادبیات عرفانی است. زبان فارسی یکی از عمیق ترین و پُر معنا ترین زبان‌ها به ویژه در زمینه شعر و ادب است.

تارهان، رییس دانشگاه اسکودار در این مراسم، اظهار کرد: شاهکارهای بزرگی مانند مثنوی مولانا، بوستان و گلستان سعدی و کتاب‌های با ارزش زیادی به زبان فارسی نوشته شده است. یادگیری این زبان به دانشجویان این دانشگاه کمک می‌کند تا بتوانند به این منابع غنی دسترسی داشته باشند.

وی افزود: ایران یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید. بدین سبب آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌ها اهمیت دارد و ما بسیار مفتخریم که درس زبان فارسی را به عنوان یکی از دروس رسمی در دانشگاه خود تدریس می‌کنیم.

در پایان این مراسم، گواهینامه پایان دوره ۳۹ تن از فارسی‌آموزان در مقطع مقدماتی و میانی اعطاء شد.

گفتنی است؛ امسال برای نخستین بار دوره‌های آموزش زبان فارسی براساس تفاهمنامه همکاری میان وابستگی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول با دانشگاه اسکودار به منظور آموزش زبان فارسی برای تحقیق و مطالعه آثار تألیف شده به زبان فارسی در این دانشگاه برگزار شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی استانبول


نظر شما :