آغاز دوازدهمین دوره آموزش مقدماتی زبان فارسی در مسکو

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۷ کد : ۳۶۶۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۸۸
مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره آموزش مقدماتی زبان فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در مسکو برگزار شد.
آغاز دوازدهمین دوره آموزش مقدماتی زبان فارسی در مسکو

مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره آموزش مقدماتی زبان فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در مسکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مسعود احمدوند، رایزن فرهنگی ایران در فدراسیون روسیه و نماینده بنیاد سعدی در این مراسم با اشاره به پیشینه غنی زبان فارسی و آثاری که بر پایه این زبان تولید شده‌اند، گفت: شما با یادگیری زبان فارسی با گنجینه بزرگی از ادبیات کلاسیک جهان آشنا خواهید شد که پدیدآورندگان آنها مانند خیام، فردوسی، مولوی، سعدی و حافظ شهرت بین‌المللی دارند و اشعار آنها در روسیه نیز برای مخاطبان آشنا است.

وی اظهار امیدواری کرد که فارسی‌آموزان با استمرار حضور در دوره‌های آموزش زبان فارسی بتوانند علاوه بر فراگیری این زبان با فرهنگ و تمدن ایران نیز آشنایی کافی پیدا کنند.

احمدوند با اشاره به اینکه طبق اعلام نهادهای مسئول همه مدارس و دانشگاه‌ها از امروز به صورت حضوری آغاز به‌کار کردند، گفت: همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأکید است و امیدواریم با رعایت کامل آنها توسط شرکت‌کنندگان در کلاس‌های مرکز آموزش زبان فارسی شرایط پایدار و مطلوبی برای یادگیری فراهم شود.

خانم ماریا گن، مدیر مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو در آغاز این دوره، نکاتی را درباره جزئیات برنامه‌های این دوره، کتاب درسی، منابع کمک آموزشی و شیوه مشارکت زبان‌آموزان در فرایند آموزش بیان کرد و به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ گفت.

گفتنی است؛ به علت استقبال مناسب مخاطبان، سطح مقدماتی دوازدهمین دوره آموزش زبان فارسی در دو گروه مجزا به مدت چهار ماه به صورت حضوری در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان دایر است.

پایان خبر / ‏

 

 

 

کلید واژه ها: بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان آموزش مقدماتی زبان فارسی ایران روسیه


نظر شما :