دوره جدید آموزش زبان فارسی در سوریه آغاز شد

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۹ کد : ۳۶۵۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۷۹
یکصد و چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سالن مرکز ایرانشناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه آغاز شد.
دوره جدید آموزش زبان فارسی در سوریه آغاز شد

یکصد و چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سالن مرکز ایرانشناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحیه یکصد و چهارمین دوره آموزش زبان فارسی با حضور و سخنرانی هادی کاوه، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، علی ارمکان، استاد زبان و ادبیات فارسی، فراس حلباوی و حسن مصری، استاد زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران در سوریه و جمعی از دانشجویان زبان و ادبیات فارسی و علاقه‌مندان به زبان و ادب فارسی برگزار شد.

علی ارمکان، مجری و استاد زبان فارسی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به اهمیت آموزش زبان فارسی اشاره کرد و گفت: ایران هم اکنون یکی از مهمترین کشورهای پیشرفته جهان چه در زمینه تکنولوژی و نانو تکنولوژی و چه در زمینه صنعت و علم و هنر است.

وی افزود: زبان فارسی دومین زبان بعد از زبان عربی در جهان اسلام است و یادگیری آن آسان و مفید است.

هادی کاوه، وابسته فرهنگی ایران در سوریه در سخنان خود، خطاب به فارسی‌آموزان گفت: فارسی زبان شیرین و گوارایی است که شما می‌توانید با یادگیری آن قادر به خواندن و درک اشعار زیبای فارسی و آشنایی با فرهنگ و ادب فارسی باشید.

وی با اشاره به اینکه این جلسات باعث ایجاد ارتباط بهتر بین دو ادبیات فارسی و عربی می‌شود، برای دانشجویان زبان فارسی که در دوره آموزش زبان فارسی ثبت نام کرده‌اند آرزوی توفیق خواست.

در ادامه، فراس و مصری، اساتید زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران در سوریه ضمن تقدیر از حضور و اهتمام فارسی‌آموزان برای آنان آرزوی موفقیت خواستند.

همچنین، تعدادی از فارسی‌آموزان مانند خانم شادیه الحجل و هادی الصوص ضمن تشکر از برگزاری این دوره‌های آموزشی، نظر خود را درباره یادگیری زبان فارسی و علت علاقه‌مندی خود را نسبت به آموزش این زبان بیان کردند.

پایان خبر / ‏

‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: فارسی آموزش زبان فارسی دوره آموزش زبان فارسی ادبیات فارسی فارسی آموزان زبان آموزش زبان بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان سوریه ایران


نظر شما :