به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در ترکمنستان؛

دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در عشق‌آباد آغاز شد

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۸ کد : ۳۶۳۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۹۲
دوره تابستانی آموزش زبان فارسی با حضور اساتید و فارسی‌آموزان جدید الورود در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد آغاز شد.
دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در عشق‌آباد آغاز شد

دوره تابستانی آموزش زبان فارسی با حضور اساتید و فارسی‌آموزان جدید الورود در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دوره جدید آموزش زبان فارسی در فصل تابستان طی مراسمی با حضور اساتید، فارسی‌آموزان جدید و خانواده‌های آنان در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد آغاز شد.

نوید رسولی، رایزن فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد در سخنان خود، ضمن برشمردن کلاس‌های زبان فارسی در سطوح مختلف افزود: فراگیری یک زبان شما را با دنیای دیگری آشنا می‌کند و موجب می‌شود با فرهنگ دیگری آشنا شوید.

وی ادامه داد: زبان شیرین فارسی، زبان شعر، ادب و زبان شاعران بزرگی چون حافظ، سعدی و فردوسی است و زبانی است که در میراث مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان حضوری پررنگ دارد.

رایزن فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد تأکید کرد: با یادگیری زبان فارسی می‌توانیم به مشترکات فرهنگی یکدیگر بیش از پیش پی ببریم و رایزنی فرهنگی ایران درصدد است تا روابط فرهنگی و علمی دو کشور را از این طریق تحکیم و ارتقاء بخشد.

وی اضافه کرد: کتاب‌هایی که در خصوص آموزش زبان فارسی تدریس می‌شود، توسط استادان بنیاد سعدی و با استانداردهای بین‌المللی تهیه و تدوین شده است که در این نمایندگی به فارسی‌آموزان تدریس می‌شود و من امیدوارم علاقه‌مندان به فراگیری زبان فارسی بتوانند در شناخت میراث فرهنگی مشترک دو کشور دوست و همسایه یعنی ایران و ترکمنستان کمک بسزایی کنند.

یازمراد، از فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد به ادبیات غنی شعر فارسی اشاره کرد و یادگیری زبان فارسی را همچون پیکری دانست که می‌تواند به نزدیکی فرهنگ دو کشور کمک کند.

در ادامه برنامه، دو تن از فارسی‌آموزان خاطره‌ای از یادگیری زبان فارسی در رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد به زبان فارسی و ترکمنی برای حاضرین بیان کردند که مورد تشویق شرکت کنندگان قرار گرفت.

سخنان خانم «سابینا عزیزوا» مسئول بخش آموزش رایزنی فرهنگی کشورمان نیز درباره متون آموزشی و آداب شرکت در کلاس‌ها و حضور در رایزنی فرهنگی، پایان بخش مراسم یادشده بود.

گفتنی است؛ در این دوره تعداد ۱۳۰ نفر به عنوان ورودی جدید در پایه مقدماتی یک، حضور پیدا کرده و در قالب ۷ کلاس مشغول به تحصیل شدند.

پایان خبر / ‏

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

‌‌‌‌‌‌‌

 

کلید واژه ها: بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان ایران ترکمنستان زبان زبان فارسی آموزش زبان فارسی در جهان رایزنی فرهنگی عشق آباد


نظر شما :