رقابت فارسی‌آموزان یونانی در آزمون پایانی دوره‌های زبان فارسی

۱۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۰ کد : ۳۶۳۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۰۳
همزمان با برگزاری آزمون پایانی دوره‌های آموزش مقدماتی، میانی، فوق میانی و پیشرفته زبان فارسی، فارسی‌آموزان یونانی به رقابت پرداختند.
رقابت فارسی‌آموزان یونانی در آزمون پایانی دوره‌های زبان فارسی

همزمان با برگزاری آزمون پایانی دوره‌های آموزش مقدماتی، میانی، فوق میانی و پیشرفته زبان فارسی، فارسی‌آموزان یونانی به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، پس از به اتمام رسیدن ترم زمستان، ۹۰ نفر از زبان‌آموزان رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان در مقاطع مختلف مقدماتی، میانی، فوق میانی و پیشرفته در امتحانات پایان ترم که در سه بخش شنیداری، گفتاری و نوشتاری برگزار شد، شرکت کردند.

علاوه بر فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی، زبان‌آموزان دانشگاه پانتئون نیز در این آزمون شرکت کردند و به صورت همزمان آزمون پایان دوره فارسی‌آموزان دانشگاه ارسطو در شهر تسالونیک برگزار شد.

در این دور از امتحانات افرادی به صورت جداگانه از شهرها و مناطق مختلف یونان و صرفاً جهت کسب مدرک زبان در این آزمون شرکت کردند.

همچنین، به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت، عمده این آزمون‌ها به صورت آنلاین برگزار و تنها برای دوره فوق میانی و پیشرفته ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون به صورت حضوری برگزار شد.

زبان‌آموزان باید برای ادامه روند آموزشی خود و دریافت گواهینامه مربوطه، در مجموع از سه امتحان گفتاری، شنیداری و نوشتاری نمره قبولی را دریافت کنند.

گفتنی است؛ هر ساله دوره‌های زبان فارسی در دو ترم پاییزی (مهر تا بهمن) و زمستانی (اسفند تا تیر) برگزار می‌شود. این دوره‌ها برای سطوح مختلف یکبار در هفته و هر کلاس ۲ ساعت آموزشی است که در پایان هر ترم امتحانات هماهنگ برگزار می‌َود.

در حوزه آموزشی، علاوه بر استفاده از کتب‌های آموزشی صفار مقدم و کتب جدید بنیاد سعدی (برای بعضی از سطوح)، برنامه‌های متنوعی برای توسعه ادراکات فرهنگی زبان‌آموزان اجرا می‌شود. ساخت کلیپ نوروز از زبان یونانیان، انشاء یلدایی، هفته ایران و … از جمله این برنامه‌ها است.

ثبت نام برای ورودی‌های جدید (سطح نوآموز) یکبار در سال و در اوایل شهریورماه به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد. علاقه‌مندان فرم مربوطه را که بر روی سایت این نمایندگی فرهنگی بارگزاری شده را تکمیل و پس از بررسی، افراد تایید شده از اوایل مهرماه در کلاس‌ها حضور خواهند یافت.

‌‌‌‌‌پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی یونان آزمون مقدماتی


نظر شما :