با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد؛

نشست اول همکاری بین بنیاد سعدی و اداره شرق آسیا و اقیانوسیه

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۷ کد : ۳۶۲۸ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۲۵۸
نشست اول همکاری‌های آموزشی بین «بنیاد سعدی» و نمایندگی‌های فرهنگی ایران در حوزه اداره «شرق آسیا» با حضور رایزنان فرهنگی ژاپن، مالزی، اندونزی، فیلیپین و تایلند، معاونان و چند ...
نشست اول همکاری بین بنیاد سعدی و اداره شرق آسیا و اقیانوسیه

نشست اول همکاری‌های آموزشی بین «بنیاد سعدی» و نمایندگی‌های فرهنگی ایران در حوزه اداره «شرق آسیا» با حضور رایزنان فرهنگی ژاپن، مالزی، اندونزی، فیلیپین و تایلند، معاونان و چند تن از رؤسای اداره و کارشناسان میز بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات در بستر فضای مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، نشست اول این برنامه با حضور، فلاحت پیشه: معاون امور بین الملل، صحرایی، معاون آموزش و پژوهش، احمدی: رئیس گروه فارسی آموزان، مجیری: رئیس اداره برنامه ریزی و آموزش مجازی، سالمی: دبیر نشست و رئیس اداره اروپا؛ حدادی، کارشناس میز شرق آسیا، غریبی: رئیس گروه برنامه ریزی، احمدی قادر: رئیس گروه امور آموزشی و دیوسالار: رایزن فرهنگی ایران در ژاپن؛ حسنخانی: رایزن فرهنگی ایران درتایلند، اورعی: رایزن فرهنگی ایران در مالزی؛ رخشنده: رایزن فرهنگی ایران در اندونزی؛ صبوری: رایزن فرهنگی ایران در فلیپین؛ رحیمی: رئیس اداره شرق آسیا؛ کامران نژاد: کارشناس میز تایلند و فلیپین؛ میرزایی: کارشناس میز مالزی، مرندی: کارشناس میز ژاپن؛ عادل خانی: کارشناس میز چین، حکیم پور: کارشناس میز اندونزی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این نشست معاون امور بین الملل به تشریح برگزاری نشست‌های منطقه‌ای جهت معرفی و لزوم همکاری‌های گسترده‌تر و افزایش همدلی مابین بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نمایندگی‌های بنیاد سعدی در کشورهای شرق آسیا پرداخت. سپس کارشناس میز شرق آسیا به دستاوردهای بنیاد سعدی در این منطقه اعم از برگزاری موفقیت آمیز دوره‌های آموزش زبان فارسی در کشور ژاپن، آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های اندونزی و آموزش خانواده‌های ایرانی در مالزی، ارسال کتاب و … اشاره کرد.

در ادامه این نشست مجازی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد به معرفی و آشنایی با آخرین دستاوردهای این معاونت در حوزه محتوا، آزمون‌ها، دوره‌ها و حمایت از آن و آموزش مجازی در حوزه آموزش زبان فارسی به صورت مفصل پرداخت و با توضیحات و معرفی آخرین دستاوردها جهت همکاری و هم افزایی بیشتر تأکید کرد.
در این هم افزایی مجازی، پرسش و پاسخ بین رایزنان و کارشناسان میز با معاونان بنیاد سعدی صورت گرفت که به مسائل آموزش زبان فارسی در نمایندگی‌های فرهنگی مختلف پرداخته شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی نشست مجازی اداره شرق آسیا و اقیانوسیه


نظر شما :