با همکاری مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه؛

گروه زبان و ادبیات فارسی در سوریه راه‌اندازی می‌شود

۲۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۴ کد : ۳۶۲۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۱
در راستای گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی بین دو کشور ایران و سوریه، گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تشرین راه‌اندازی می‌شود.
گروه زبان و ادبیات فارسی در سوریه راه‌اندازی می‌شود

 

در راستای گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی بین دو کشور ایران و سوریه، گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تشرین راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، علیرضا فدوی، وابسته فرهنگی و مسئول مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه با بسام حسن، رییس دانشگاه تشرین دیدار و در مورد تحکیم و ارتقاء همکاری‌های دوجانبه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

فدوی در سخنانی، با اشاره به ارتباط تنگاتنگ و همکاری‌های دوجانبه دانشگاه تشرین و مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان لاذقیه چه از نظر حضور اساتید مجرب زبان فارسی و چه از منظر وجود علاقه و تقاضای دانشجویان به رشته زبان و ادب فارسی، جای این رشته در دانشگاه تشرین خالی است.

وابسته فرهنگی کشورمان افزود: مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه برای هرگونه کمک و اقدام لازم جهت راه‌اندازی گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تشرین آمادگی کامل دارد.

این پیشنهاد مورد استقبال رییس دانشگاه تشرین قرار گرفت و مقرر شد اقدامات لازم از سوی دانشگاه برای اخذ موافقت‌های لازم و انجام مقدمات کاری جهت تشکیل و افتتاح گروه زبان فارسی در سال جدید تحصیلی صورت پذیرد.

پس از آن، در خصوص همکاری‌های دوجانبه در زمینه اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان سوری و بهره‌مندی اساتید دانشگاه از تجارب علمی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران، بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه، وابسته فرهنگی کشورمان، فرخوان دو مسابقه بین المللی علمی جاری در کشورمان شامل بیست و نهمین «جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» و دومین دوره رقابت‌های علمی «کنز» ویژه محققان جوان جهان اسلام را به رییس دانشگاه تشرین تقدیم کرد.

لزوم گسترش روابط فرهنگی بین ایران و سوریه

علیرضا فدوی، وابسته فرهنگی و مسئول مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه با میرنا دلاله، دبیر شاخه حزب بعث در دانشگاه تشرین دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار بر لزوم گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی در سوریه تأکید و از آن به عنوان عامل تقویت و گسترش روابط اخوت و برادری بین دو ملت ایران و سوریه و توسعه بیش از پیش روابط علمی و فرهنگی بین دو کشور همسنگر یاد شد.

میرنا در سخنانی، ایران و سوریه را صاحبان دو تمدن کهن و بزرگ دانست که بزرگترین ویژگی آنها فرهنگ غنی سرزمین‌شان است و به همین علت گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی همچنین از نقش مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه در گسترش ارتباطات فرهنگی دو ملت قدردانی کرد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی لاذقیه


نظر شما :