قابل توجه مدرسان زبان فارسی به غیرفارسی زبانان جهان؛

سامانه آموزش مجازی زبان فارسی «چارچوب» بنیاد سعدی رونمایی می‌شود

۱۴ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۶ کد : ۳۶۱۸ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۳۱۶
سامانه آموزش مجازی زبان فارسی «چارچوب» با حضور فیزیکی و مجازی مدیران و معاونان بنیاد سعدی، مدرسان زبان فارسی و رایزنی‌های فرهنگی ایران در جهان به صورت حضوری و مجازی سه‌شنبه ۱۵ تیر ساعت ۱۴:۰۰ به وقت تهران در بنیاد سعدی رونمایی می‌شود.
سامانه آموزش مجازی زبان فارسی «چارچوب» بنیاد سعدی رونمایی می‌شود

سامانه آموزش مجازی زبان فارسی «چارچوب» با حضور فیزیکی و مجازی مدیران و معاونان بنیاد سعدی، مدرسان زبان فارسی و رایزنی‌های فرهنگی ایران در جهان به صورت حضوری و مجازی سه‌شنبه ۱۵ تیر ساعت ۱۴:۰۰ به وقت تهران در سالن همایش‌های بنیاد سعدی رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، محتوای سامانه آموزش مجازی «چارچوب» بر اساس جلد اول مجموعه «چارچوب» که توسط بنیاد سعدی منتشر شده بود، تهیه و طراحی شده و بیش از ۱۰۰ ویدئوی آموزشی ۵ دقیقه‌ای دارد و به گونه‌ای طراحی شده تا زبان‌آموزان بتوانند در فضایی تعاملی به صورت همزمان و غیرهمزمان، بدون همراه داشتن کتاب یا حضور در کلاس درس، کتاب «چارچوب» را مطالعه کنند.

این سامانه که با همکاری شرکت رایا کتاب تهیه شده، یک دوره آموزشی کامل محسوب می‌شود که زبان‌آموزان می‌توانند هر ترم در آن ثبت نام کنند و آموزش ببینند و در این مسیر از پشتیبانی علمی مدرسان و کارشناسان بهره خواهند برد.

استفاده از این سامانه به صورت برخط (آنلاین) صورت می‌گیرد و در گام اول اجرای دوره‌های چارچوب، زبان‌آموزان توسط مدرسان خود در این سامانه عضو می‌شوند. مدرسان در هر جای دنیا که باشند، می‌توانند وارد سامانه شوند و فرم درخواست عضویت در سامانه را تکمیل و پس از تأیید کارشناس مربوطه به صفحه مدیریتی خود در سامانه دسترسی پیدا کنند و زبان‌آموزان خود را نیز عضو کنند تا از محتوای این سامانه بهره ببرند. در این روش، زبان‌آموزان تحت پشتیبانی علمی معلم خود قرار خواهند گرفت.

«وجود بیش از ۱۰۰ قطعه ویدئوی آموزشی کوتاه همراه با تمرین‌های تشخیصی و تولیدی»، «داشتن برنامه درسی دقیق و نقشه محتوایی مشخص»، «سادگی ساختار و محتوا»، «چینش محتوا براساس پرکاربردترین کارکردهای زبانی»، «تمرکز بر هر چهار مهارت زبانی با تکیه بر مؤلفه دستور و فعالیت‌هایی در راستای تقویت آن‌ها» و «امکان ارائه بازخورد اصلاحی به تکالیف تولیدی زبان آموزان» از جمله ویژگی‌های استفاده از سامانه آموزش مجازی زبان فارسی «چارچوب» است.

علاقه‌مندان می‌توانند فیلم معرفی آموزش وب محور زبان فارسی «چارچوب» را از اینجا (https://s1f.ir/persiangrammar) مشاهده و برای حضور مجازی در مراسم رونمایی از راه لینک https://s1f.ir/event2 وارد شوند.

پایان خبر / ‏

 

 

 

کلید واژه ها: رونمایی سامانه آموزش مجازی زبان فارسی چارچوب آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی


نظر شما :