آموزش زبان فارسی در دانشگاه قفقاز گرجستان آغاز می‌شود

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰ کد : ۳۵۹۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۰۳
دوره آموزش زبان فارسی با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و نمایندگی بنیاد سعدی در تفلیس از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ در دانشگاه قفقاز آغاز می‌شود.
آموزش زبان فارسی در دانشگاه قفقاز گرجستان آغاز می‌شود

دوره آموزش زبان فارسی با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و نمایندگی بنیاد سعدی در تفلیس از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ در دانشگاه قفقاز آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، کاخا شینگلیا، رییس دانشگاه قفقاز در نخستین سمینار تاب‌آوری «فرایند سازگاری خوب در شرایط دشوار» که ویژه ایرانیان مقیم گرجستان برگزار شده بود از آغاز دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه قفقاز با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و نمایندگی بنیاد سعدی در تفلیس از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ خبر داد.

در این سمینار که در راستای رسالت فرهنگی و آموزشی ایرانیان مقیم گرجستان و با همکاری دانشگاه قفقاز برگزار شده بود، مسایل روانشناختی-اجتماعی جامعه ایرانی و توانمندسازی آنان برای سازگاری خوب در شرایط کشور میزبان، مطرح شد.

کاخا شینگلیا، رییس دانشگاه قفقاز در سخنرانی خود در جمع دانشجویان و ایرانیان مقیم گرجستان گفت: شناخت از فرهنگ، عقاید و ارزش‌های دیگران در تعامل سازنده افراد خارجی و بومی نقش اساسی دارد.

وی با اشاره به وضعیت سازگاری فرهنگی ایرانیان مقیم گرجستان گفت: ایرانیان مقیم به ویژه دانشجویان ایرانی با حفظ درون مایه‌ی هویت فرهنگی خود، و تلفیق کارآمد آن با آداب و رسوم و فرهنگ مردم گرجستان توانسته‌اند، تعامل مناسبی با اساتید و دانشجویان گرجیان برقرار کنند.

کاخا شینگلیا خاطر نشان با اشاره به اینکه در راستای تقویت تعامل سازنده ایرانیان مقیم، دانشگاه قفقاز دوره‌های آموزش زبان گرجی و انگلیسی را به صورت موفقیت آمیز در طول سال گذشته برگزار کرده است، گفت: در نظر داریم آموزش زبان فارسی را در دانشگاه قفقاز برای اولین بار از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ با حمایت و پشتیبانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در گرجستان، آغاز کنیم.

در ادامه حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در گرجستان نیز با بیان اینکه جمعیت ایرانیان مقیم درگرجستان در سال‌های اخیر افزایش یافته و برخی از ایرانیان مقیم با چالش‌ها و آسیب‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی روبرو هستند، افزود: جامعه ایرانی در این کشور نیاز جدی به آموزش مراقبت‌های تاب‌آوری دارند تا بتواند مناسب‌ترین تصمیم را در شرایط مختلف بگیرند.

مصطفوی افزود: ما ایرانیان باید با شناخت ارزش‌های فرهنگی و تمدنی کشورمان و ویژگی‌های فرهنگی اجتماعی کشور میزبان به گونه‌ای عمل کنیم که در نزد افکار عمومی مردم گرجستان به عنوان یک اقلیت ممتاز و تاثیرگذار شناخته شویم.

وی با اشاره به اهمیت تاب‌آوری ایرانیان مقیم در مواجهه با چالش‌های زندگی و رفع نیازهای روانشناختی آنان، از ریاست دانشگاه قفقاز و استاد دوره خانم منیژه لیچنانی برای برگزاری این سمینار و برگزاری دوره‌های آموزش زبان گرجی و انگلیسی برای ایرانیان مقیم تقدیر و تشکر کرد.

خانم منیژه لیچنانی، استاد این دوره آموزشی مطالب خود را در محورهای سرمایه‌های اصلی انسانی، اجتماعی، مالی و ضرورت و اهمیت سرمایه روانی ارائه کرد.

پایان خبر / ‏

کلید واژه ها: گرجستان تفلیس دانشگاه قفقاز آموزش زبان فارسی


نظر شما :