جشن سی سالگی آموزش زبان فارسی در مدرسه کارپی ارمنستان

۰۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۵ کد : ۳۵۸۵ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۰۰
سی اُمین سالگرد آموزش زبان فارسی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در مدرسه واهان تکیان کارپی برگزار شد.
جشن سی سالگی آموزش زبان فارسی در مدرسه کارپی ارمنستان

سی‌اُمین سالگرد آموزش زبان فارسی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در مدرسه واهان تکیان کارپی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مدرسه واهان تکیان کارپی، سی‌اُمین سالگرد آموزش زبان فارسی را با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برگزار کرد.

در آغاز این برنامه، دانش‌آموزان به دو زبان فارسی و ارمنی تاریخچه آغاز تدریس زبان فارسی در این مدرسه را بیان کردند.

خانم آودیسیان، مدیر مدرسه واهان تکیان کارپی تلاش‌های آرسن اوهانیان، مدیر سابق مدرسه که بانی آموزش زبان فارسی در این مدرسه بوده است را ارج نهاد و از همکاری‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در طی سالیان گذشته قدردانی کرد.

آرسن اوهانیان در سخنانی به تفصیل به بیان تاریخچه تأسیس آموزش زبان فارسی در این مدرسه که در سال‌های آغازین استقلال ارمنستان و حتی پیش از برقراری روابط رسمی دیپلماتیک ایران و ارمنستان و تاسیس سفارت جمهوری اسلامی صورت پذیرفت، پرداخت.

وی ضرورت آشنایی نسل جوان با فرهنگ، تاریخ و ادبیات کهن ترین همسایه خود، ایران را هدف اصلی تأسیس آموزش زبان فارسی در این مدرسه دانست.

سیدحسین طباطبایی، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در ارمنستان نیز در سخنانی، زبان فارسی را کلید ورود به دنیای پُر رمز و راز فرهنگ، ادبیات و هنر ایران دانست که آموزش آن در دوران کودکی، شکل دهنده اساس و مبنای دوستی دو ملت ایران و ارمنستان است.

وی با سپاس از همه کسانی که در آبیاری این نهال پُر برکت کوشیده‌اند، زحمات اوهانیان، مدیر سابق این مدرسه و خانم لنا عزیزیان که قریب ۲۴ سال است به آموزش زبان فارسی در این مدرسه اشتغال داشته و با همت و پشتکاری مثال زدنی در همه برنامه‌های فرهنگی و فوق برنامه نیز حضور فعال داشته است را شایان تقدیر و سپاس فراوان دانست.

نماینده بنیاد سعدی، گواهی و مدال یکی از دانش‌آموزان این مدرسه که در جشنواره بین‌المللی آرت میوزیک با نقاشی در خصوص ایران به مقام سوم دست یافته است را به وی تقدیم کرد.

همچنین، لوح تقدیر و هدیه‌ای به مناسبت سی سالگی آموزش زبان فارسی در مدرسه کارپی به مدیر مدرسه اهداء کرد.

این نشست با مدیر مدرسه و کادر آموزشی از جمله آموزگاران زبان فارسی که از ایروان در این مراسم حضور یافته بودند، پایان بخش حضور رایزن فرهنگی در مراسم جشن سی اُمین سال آغاز فارسی‌آموزی در مدرسه واهان تکیان کارپی بود.

کلید واژه ها: ارمنستان مدرسه واهان تکیان کارپی زبان فارسی


نظر شما :