بنیاد سعدی فردا برگزار می‌کند؛

رونمایی از جدیدترین کتاب‌های تألیفی بنیاد سعدی

۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۵ کد : ۳۵۸۲ اخبار بنیاد سعدی معرفی کتابها
تعداد بازدید:۲۷۱
مراسم رونمایی از دو کتاب «چارچوب ۲» و «شیراز ۲» در زمینه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، سه‌شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۲:۳۰ با حضور رئیس و معاونان بنیاد سعدی برگزار می‌شود.
رونمایی از جدیدترین کتاب‌های تألیفی بنیاد سعدی

مراسم رونمایی از دو کتاب «چارچوب ۲» و «شیراز ۲» در زمینه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، سه‌شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۲:۳۰ با حضور رئیس و معاونان بنیاد سعدی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مؤلفان کتاب «چارچوب ۲» رضا مراد صحرایی، مرضیه سادات اعتماد الاسلامی، شهناز احمدی قادر و اکرم بیگم حاجی سید رضایی و لیلا کیاشمشکی هستند.

مجموعه «چارچوب» در سه سطح مقدماتی، پیش مینی، میانی، فوق میانی و پیشرفته با هدف آموزش کاربردی قاعده‌های دستوری زبان فارسی امروز در سه جلد طراحی شده است. مجموعه چارچوب، دستور آموزشی زبان فارسی را بر اساس الگوی مشخص با توجه به نیازهای ارتباطی فارسی آموزان غیر ایرانی آموزش می‌دهد.

در جلد اول این مجموعه مقوله‌های زمان، وجه فعل، قاعده‌های پرسشی و امری، منفی کردن فعل‌ها و همچنین تمرین گونه نوشتاری، گفتاری و شیوه تلفظ و پاسخ به تمرین‌ها آورده شده است و در جلد دوم نیز به شیوه پیشرفته‌تری این روند ادامه می‌یابد. در جلد دوم این کتاب با کمک موقعیت‌های فراهم شده در بخش‌های مختلف درس، زبان آموزان همزمان با آموزش کارکردهای زبانی و قواعد دستوری به شیوه آسان آشنا می‌شوند.

همچنین مؤلفان کتاب «شیراز ۲» رضا مراد صحرایی، حمید آقایی، سیده فاطمه طبسی، مریم طبسی و غلامحسین رضاپور هستند. مجموعه آموزشی «شیراز» در چارچوب رویکرد ارتباطی و برای آموزش زبان فارسی به کسانی تدوین شده است که الفبای این زبان را می‌دانند.

از جمله ویژگی‌های مجموعه «شیراز» عبارتند از: آموزش زبان فارسی از راه فعالیت‌های ارتباطی، تقویت همه مهارت‌های زبان فارسی، آموزش واژه‌های کاربردی و پایه زبان فارسی، آموزش دستور زبان فارسی بر اساس کاربرد آن، آموزش تلفظ به شیوه‌ای علمی و کاربردی، آموزش همزمان فارسی گفتاری و نوشتاری، استفاده از شخصیت‌های داستانی ثابت برای انتقال مفاهیم و کارکردهای زبانی.

«شیراز ۲» به ویکتور الکک، استاد فقید زبان فارسی که سهم بسزایی در آموزش و گسترش این زبان در لبنان داشته، تقدیم شده است.

علاقه‌مندان به شرکت در مراسم رونمایی می‌توانند از لینک زیر وارد شوند:

https://s1f.ir/event

پایان خبر /

 

‌‌‌

 

 

 

کلید واژه ها: بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان چارچوب شیراز رونمایی کتاب


نظر شما :