سفیر برزیل در ایران:

زبان فارسی را برای شناخت بیشتر فرهنگ و تمدن ایرانیان می‌‌آموزم

۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۹ کد : ۳۵۷۳ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۹۶
سفیر بزریل در ایران با حضور در بنیاد سعدی و دیدار با معاون امور بین الملل این بنیاد، از علاقه‌اش به آموزش زبان فارسی و شناخت فرهنگ و تمدن مهم ایران گفت.
زبان فارسی را برای شناخت بیشتر فرهنگ و تمدن ایرانیان می‌‌آموزم

سفیر برزیل در ایران با حضور در بنیاد سعدی و دیدار با معاون امور بین الملل این بنیاد، از علاقه‌اش به آموزش زبان فارسی و شناخت فرهنگ و تمدن مهم ایران گفت.‌‌‌‌‌‌‌

به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی، لودمار آگیار، سفیر کشور برزیل در ایران که به منظور تهیه کتاب‌های تالیفی آموزش زبان فارسی در محل بنیاد سعدی حاضر شده بود مورد استقبال شهروز فلاحت پیشه معاون امور بین الملل این بنیاد قرار گرفت.

در این دیدار فلاحت پیشه به فعالیت ها و تالیفات بنیاد سعدی طبق استاندارد جهانی آموزش زبان دوم اشاره کرد و ظرفیت های علمی و آموزشی بنیاد سعدی را برای سفیر برزیل توضیح داد.

در این دیدار دو طرف به نقش کلیدی زبان در تقویت ارتباط فرهنگ، آداب و رسوم دو ملت اذعان داشته و در این راستا آموزش و یادگیری زبان‌های یکدیگر را گامی ثمر بخش در جهت تعاملات دو کشور دانستند.

زهرا عامری، کارشناس معاونت امور بین الملل نیز که در این دیدار حضور داشت، در خصوص برخی ویژگی‌ها و مزیت‌های نسبی کتاب‌های آموزشی بنیاد سعدی، توضیحاتی ارائه داد.

در پایان، دو طرف، تلاش برای حفظ ارتباط ایجاد شده میان بنیاد سعدی و سفارت برزیل در تهران را خواستار شدند و مقرر شد بنیاد سعدی در زمینۀ برگزاری کلاس و دوره‌های آموزش زبان فارسی و نیز تربیت مدرس زبان فارسی برای آن سفارت، اقدامات و کمک‌های لازم را به انجام برساند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی برزیل سفیر برزیل


نظر شما :