نشریه «اکو آو اسلام» و «نسیم نوروزی» ویژه نوروز ۱۴۰۰ منتشر شد

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۶ کد : ۳۵۴۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۷۵
به مناسبت فرا رسیدن سال نو ایرانی نشریه «اکو آو اسلام» و «نسیم نوروزی» ویژه نوروز ۱۴۰۰ از سوی مؤسسه بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دو زبان فارسی و انگلیسی در دو مجله ‹‹ اکو آو اسلام ›› و ‹‹ نسیم نوروز›› به چاپ رسید.
نشریه «اکو آو اسلام» و «نسیم نوروزی» ویژه نوروز ۱۴۰۰ منتشر شد

به مناسبت فرا رسیدن سال نو ایرانی نشریه «اکو آو اسلام» ویژه نوروز ۱۴۰۰ از سوی مؤسسه بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دو زبان فارسی و انگلیسی در دو مجله ‹‹ اکو آو اسلام ›› و ‹‹ نسیم نوروز›› به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سرمقاله این شماره از نشریه به قلم حجت الاسلام و المسلمین «محمد اسدی موحد»، مدیر مسئول در معرفی نقش نوروز در تحکیم روابط فرهنگی میان ۱۲ کشور حوزه فرهنگی تمدنی نوروز آمده است.

در بخشی دیگر، مدیر مسئول این نشریه به معرفی سنت‌های کهن و آیین‌های باستانی نوروز برای مخاطب غیر فارسی زبان در راستای معرفی این سنت حسنه به جهانیان اشاره شده است.
شمارگان بهارِ مجلات ‹‹اکو آو اسلام›› و ‹‹ نسیم نوروز ›› با گردآوری مقالاتی متنوع با تمرکز بر موضوع نوروز ایرانی و اسلامی سعی کرده است به معرفی مجموعه بی بدیل اندیشه ورزی و آداب و سنن ایرانیان و سایر ملت های دوست و همسایه با فرهنگ های نوروزی مشابه در سرآغاز فصل بهار بپردازد.
‹‹ ضرورت رویداد نوروز از میان شواهد تاریخی ›› می کوشد با ارائه مدارک و مستندات تاریخی اهتمام انسان ها در سراسر جهان و از زمان ظهور نخستین تمدن های بزرگ شرق و غرب گرامی داشتن تحولات زمین در آغاز فصل بهار را تشریح کند.
این مقالات که به قلم زهرا عامری، کارشناس امور بین الملل بنیاد سعدی و پژوهشگر ادبیات تطبیقی نگاشته شده است، با آوردن نمونه هایی از آداب و رسوم متداول مردم از سرزمین ها و فرهنگ های مختلف در موعد برانگیختگی طبیعت به عنوان منشاء القای جریانِ نو شدگی و تولد دوباره، می کوشد نگرش اخلاقی و فلسفی موجود در ریشه و اساس تفکر مردم روستا نشینِ گذشته نسبت به ایجاد ارتباط معنا دار میان تغیرات جوی پیرامون از یک سو و آسمانی و نیکبختیِ خویشتن از سوی دیگر را تبیین کند.
گفتنی است مجلات ‹‹ اکو آو اسلام ›› و ‹‹ نسیم ›› وابسته به موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، به عنوان یکی از موسسات زیرمجموعه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که در عرصه بین الملل، با هدف معرفی فرهنگ، ادب و تمدن ایرانی-اسلامی تأسیس شده است و در طول بیش از سه دهه فعالیت، توانسته است آثار مرتبط با فرهنگ ایرانی را در کشورهای خارجی تولید و منتشر کند.

در پایان یادآور می شود نشریات موسسه بین المللی الهدی شامل ‹‹اکو آو اسلام›› به زبان انگلیسی، درباره مسائل فرهنگی جهان اسلام، ‹‹الوحده›› به زبان عربی، درباره مسائل فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام، ‹‹محجوبه›› و ‹‹الطاهره›› به زبان انگلیسی ویژه مسائل بانوان و خانواده، و ‹‹زمزم›› به زبان انگلیسی و ‹‹هد هد›› به زبان عربی ویژه کودکان می باشند.

 

 

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی نشریه نوروز 1400 موسسه بین المللی الهدی


نظر شما :