در دومین روز هفته زبان و ادبیات فارسی در بیشکک صورت گرفت؛

اعطای راتبه تحصیلی بنیاد سعدی به دانشجویان دانشگاه‌های قرقیزستان

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۴ کد : ۳۵۰۵ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۳۵
راتبه تحصیلی بنیاد سعدی به دانشجویان برتر زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک و دانشگاه دولتی اوش اعطا شد.
اعطای راتبه تحصیلی بنیاد سعدی به دانشجویان دانشگاه‌های قرقیزستان

راتبه تحصیلی بنیاد سعدی به دانشجویان برتر زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک و دانشگاه دولتی اوش اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در چارچوب برنامه‌های دومین دوره هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان و بزرگداشت عطار نیشابوری، نشست ادبی با حضور استادان و دانشجویان زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک در سالن رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک برگزار شد.

در این نشست، پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی ایران به بیان نکاتی در خصوص تلاش‌ها و اقدامات رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی در قرقیزستان در حمایت از آموزش زبان فارسی پرداخت.

وی همچنین برخی محدودیت‌ها و مشکلات در امر آموزش زبان فارسی در یک سال گذشته بخصوص در دوره سخت کرونا را مورد اشاره قرار داد و با اعلام اینکه علیرغم این مشکلات زبان فارسی همواره در اولویت‌های کاری رایزنی فرهنگی قرار داشته است، حمایت‌های دانشگاه دولتی بیشکک و نیز تلاش‌های اساتید برای عدم ایجاد وقفه در امر اموزش زبان فارسی در دوره کرونا را مورد تحسین قرار داد.

تلاس بیک مشرب اف، رییس دانشکده شرقشناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک نیز در سخنرانی خود تلاش‌ها، اقدامات و حمایت‌های رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک را شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد دانشجویان زبان فارسی قدر فرصت‌ها و نیز، وقت خود را بیشتر از گذشته بدانند و هر چه بیشتر بر یادگیری زبان فارسی و بکارگیری آن اهتمام کنند.

نورلان بیک بالتابایف، رییس گروه زبان‌های خاورمیانه و استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک و خانم زلیخاثقفی زنجانی، مدرس زبان فارسی این دانشگاه نیز جداگانه از سختی‌ها و مشکلات آموزش در دوره کرونا، مسائل دانشجویان در این دوره و نیز تعامل خوب بین دانشگاه دولتی بیشکک و رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک سخن گفتند.

در ادامه مراسم، مستند تهیه شده از اولین دوره هفته زبان فارسی در قرقیزستان پخش شد که مورد استقبال قرار گرفت و پس از آن، دانشجویان زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک در موضوع دوستی ایران و قرقیزستان، نوروز و عطار نیشابوری (۲۵ فروردین روز عطارنیشابوری) به زبان فارسی به شعرخوانی پرداختند.

همچنین، راتبه تحصیلی بنیاد سعدی به دانشجویان برتر زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک و دانشگاه دولتی اوش در حضور رییس دانشکده شرقشناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک به افراد رسماً معرفی شده از سوی این دو دانشگاه اعطا شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی قرقیزستان راتبه تحصیلی بنیاد سعدی هفته زبان فارسی در بیشکک


نظر شما :