در بنیاد سعدی در حال برگزاری است؛ اولین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی برای مدرسان مصری

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۶:۱۲ کد : ۳۵ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۸۴
در بنیاد سعدی در حال برگزاری است؛ اولین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی برای مدرسان مصری نخستین دوره کوتاه مدت دانش‌افزایی برای مدرسان زبان فارسی دانشگاه‌های مصر توسط بنیاد سعدی از چهارم بهمن ماه جاری در حال برگزاری است.
در بنیاد سعدی در حال برگزاری است؛ اولین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی برای مدرسان مصری

در بنیاد سعدی در حال برگزاری است؛

اولین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی برای مدرسان مصری

 

نخستین دوره کوتاه مدت دانش‌افزایی برای مدرسان زبان فارسی دانشگاه‌های مصر توسط بنیاد سعدی از چهارم بهمن ماه جاری در حال برگزاری است.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی،‌ دوره‌های دانش‌افزایی با هدف ارتقاء سطح علمی مدرسان زبان فارسی و همچنین فارسی آموزان در جهان و آشنایی هرچه بیشتر آنان با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان توسط بنیاد سعدی برگزار می‌شود که در این دوره مدرسان مصری شرکت کرده اند.

این مدرسان مصری با مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زبان فارسی، به عنوان مدرس زبان فارسی، در دانشگاه‌های مصر تدریس می‌کنند.

«برگزاری کلاس‌های آموزشی با حضور اساتید مجرب در ساختمان بنیاد سعدی»،«بازدید از اماکن فرهنگی، ابنیه و آثار تاریخی شهر تهران» و همچنین «ملاقات‌های فرهنگی» از جمله برنامه‌هایی است که برای مدرسان مصری حاضر در این دوره کوتاه مدت دانش‌افزایی تدارک دیده و انجام شده است.

این دوره کوتاه مدت دانش‌افزایی که ویژه مدرسان زبان فارسی در دانشگاه‌های مصر است،‌ از چهارم بهمن‌ماه آغاز و تا 16 همین ماه ادامه دارد و مراسم اختتامیه دوره با حضور دکتر غلامعلی حداد‌عادل،‌ رییس بنیاد سعدی و دکتر محمد اخگری،‌ معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما در ساختمان بنیاد سعدی برگزار خواهد شد.

پیش از این نیز دوره کوتاه مدت دانش افزایی برای استادان و مدرسان زبان فارسی قازان روسیه برگزار شد.

کشور مصر بیش از 17 دانشگاه و کرسی زبان فارسی با حداقل 15 هزار دانشجوی زبان فارسی دارد و استادان زیادی در مقاطع مختلف به تدریس زبان فارسی می پردازند و با وجود سه دهه قطع رابطه دیپلماتیک ایران و مصر،‌ کرسی زبان فارسی در دانشگاه های این کشور همچون «دانشگاه عین‌الشمس» تعطیل نشد و همچنان ادامه دارد.

پایان خبر


نظر شما :