بازیگر یونانی «سلمان فارسی» نوروز را به زبان فارسی تبریک گفت+ فیلم

۳۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۵ کد : ۳۴۸۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۴۷
«خریستینا سوتیریو» بازیگر یونانی سریال «سلمان فارسی» فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ را به دو زبان فارسی و یونانی تبریک گفت.
بازیگر یونانی «سلمان فارسی» نوروز را به زبان فارسی تبریک گفت+ فیلم

«خریستینا سوتیریو» بازیگر یونانی سریال «سلمان فارسی» فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ را به دو زبان فارسی و یونانی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری فارس، «خریستینا سوتیریو» یکی از بازیگران یونانی سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری است که پس از ایفای نقش در این سریال، به زبان فارسی علاقه‌مند شده و اکنون در رایزنی فرهنگی کشورمان در یونان، جزء فارسی‌آموزان محسوب می‌شود.

او به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰، فیلمی به دو زبان فارسی و یونانی ضبط کرده و ضمن قرائت شعری از زنده‌یاد فریدون مشیری، نوروز را تبریک گفت.

این جشن به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه اول فروردین ماه ساعت ۱۲ به وقت آتن و به صورت مجازی برگزار شد.

در این برنامه که به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در یونان، اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و بنیاد فرهنگی رودکی برگزار شده است، شامل برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای موسیقی سنتی و موسیقی نواحی، شعرخوانی و معرفی آیین‌های نوروزی است. طی این برنامه ویدئوهای ارسالی از سوی فارسی‌آموزان یونانی که به زبان فارسی سنت‌های نوروزی را بیان و تبریک نوروزی ارسال کرده‌اند، پخش خواهد شد.

فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» از زمستان ۱۳۹۸ در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغاز شد و تکمیل آن حدوداً ۵ سال زمان می‌برد. در این سریال تاریخی، علاوه بر بازیگران ایرانی، بازیگرانی از کشورها مراکش، تونس و یونان هم در آن بازی می‌‌کنند. یکی از این بازیگران، «خریستینا سوتیریو» هنرپیشه یونانی است و یکی از نقش‌های اصلی را بر عهده دارد.

او طی این مدت به زبان فارسی علاقه‌‌مند شده است و تلاش دارد تا زمان پخش سریال، زبان فارسی را به طور کامل بیاموزد. سوتیریو چندی پیش متنی را به فارسی برای داود میرباقری کارگردان سریال نوشته بود.

پایان خبر

 

 

 


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی یونان سریال سلمان فارسی


نظر شما :