رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در چین خبر داد:

ایجاد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۷ کد : ۳۴۷۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۱۲
معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگ پکن با رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در چین در خصوص همکاری های دوجانبه دیدار وگفتگو کردند.
ایجاد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگ پکن با رایزنی فرهنگی کشورمان در چین در خصوص همکاری های دوجانبه دیدار وگفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، شیبا فنگ معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان وفرهنگ پکن با حضور در محل رایزنی با عباسعلی وفایی رایزن فرهنگی دیدار و در موضوع همکاری های دو جانبه گفتگو کردند.

در این دیدار معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان وفرهنگ پکن از رایزنی فرهنگی کشورمان به جهت ایجاد ارتباط این دانشگاه با دانشگاه های ایران قدردانی کرد و پیگیری های ایشان را برای به نتیجه رسیدن تفاهم نامه‌ی ترجمه وانتشار یک صد کتاب ابراز کرد و ازعباسعلی وفایی خواست که با امضای تفاهمنامه‌ی همکاری ترجمه و نشر به پیگیری موضوع برای تشکیل کمیته اقدام شود وکمیته‌ی پنج نفره ایرانی برای انتخاب آثار ترجمه ونشر معرفی شود.

معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان وفرهنگ پکن بیان داشت که با توجه به مذاکرات قبلی و درخواست رایزنی برای ایجاد رشته ی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن خوشبختانه با مکاتبه با وزارت آموزش مجوز تاسیس رشته‌ی زبان وادبیات فارسی در دانشگاه مذکور دریافت شده است ودر برنامه ی اعلامی مقرر است از سال آینده در رشته ی مذکور در این دانشگاه دانشجوی زبان و ادبیات فارسی پذیرش شود.

وی در ادامه گفت: این دانشگاه در نظر دارد که یک دوره ویژه برای دانشجویان ایرانی در امر ترجمه به صورت برخط دایر کند ودرخواست داشت که رایزنی در این خصوص دانشگاه مذکور را یاری کند.

در این دیدار وفایی از اهتمام دانشگاه زبان وفرهنگ در امر پیگیری مسایل مربوط به ترجمه وانتشار یکصد اثر و نیز پیگیری تاسیس رشته‌ی زبان وادبیات فارسی در دانشگاه زبان وفرهنگ قدردانی کرد وبیان داشت: رایزنی آمادگی دارد که منابع لازم آموزش زبان وادبیات فارسی را در اختیار دانشگاه قراردهد ودرخواست دارد که اتاقی را برای همین منظور اختصاص دهند تا رایزنی به ارسال منابع اقدام کند.

وفایی در پایان گفت: رایزنی آمادگی اعزام استاد برای تدریس در رشته ی زبان و ادبیات فارسی را دارد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی چین


نظر شما :