حدادعادل در مراسم رونمایی از نرم افزار چند رسانه‌ای و تعاملی گام اول تاکید کرد:

استفاده مؤثر از فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی در جهان

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۸ کد : ۳۴۵۸ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۳۶۲
رئیس بنیاد سعدی در مراسم رونمایی از نرم افزار چند رسانه ای و تعاملی گام اول گفت: «آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بر پایه ...
استفاده مؤثر از فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی در جهان

رئیس بنیاد سعدی در مراسم رونمایی از نرم افزار چند رسانه‌ای و تعاملی گام اول گفت: «آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بر پایه روش‌های علمی» و «استفاده گسترده از فضای مجازی برای آموزش» دو راهبرد خوب بنیاد سعدی است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم که همزمان به صورت مجازی از صفحه آپارات بنیاد سعدی و محیط اسکای روم پخش شد، غلامعلی حداد عادل اظهار کرد: بسیار خوشبختم چند روز مانده به آغاز سال نو شمسی در ایران و رسیدن به سال ۱۴۰۰، در بنیاد سعدی شاهد پیشرفت بیشتری در کار خودمان هستیم و آن آغاز استفاده از نرم افزار دو سویه آموزشی کتاب گام اول و همچنین انتشار جلد سوم کتاب لذت خواندن است.
رئیس بنیاد سعدی ادامه داد: به تدریج بنیاد سعدی ده ساله می‌شود و باید گفت در دو سال ابتدایی اش آرام آرام فعالیت کرد اما به تدریج با ارائه راهبردهای برای ادامه کار آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فعالیت خود را بیش از پیش گسترش داد.
وی افزود: بنیاد سعدی از دو راهبرد برای رسیدن به هدف خود که همان گسترش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان است استفاده کرد، یکی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بر پایه روش‌های علمی و دیگری استفاده از امکانات مجازی برای آموزش زبان فارسی در سراسر جهان است.
وی ادامه داد: ما در اجرای راهبرد اول، چند ده کتاب آموزشی برای آموزش واژگان، نوشتن، خواندن، درک مطلب و دستور زبان، در سطح‌های مختلف و برای کشورهای گوناگون تألیف کردیم و برنامه تألیف ما همچنان ادامه دارد. به موازات آن تلاش کردیم امکانات نرم افزاری خود را گسترش دهیم تا زبان فارسی در دسترس علاقه مندان به این رشته در سراسر دنیا باشد. نرم افزار گام اول هم به فارسی و انگلیسی است اما می‌توانیم بعدها به زبان‌های دیگر تهیه کنیم.
رئیس بنیاد سعدی در ادامه گفت: استفاده گسترده از امکانات فضای مجازی در یکسال گذشته به خاطر شیوع کرونا، در تمام دنیا جدی تر شد و ما هم موفق شدیم در این شرایط، استفاده از فضای مجازی را بیشتر کنیم که یک نمونه از آن همین نرم افزار تعاملی گام اول است که امروز رونمایی آن را ملاحظه می‌کنید.
حداد عادل ضمن قدردانی از تمام کسانی که در تولید این نرم افزار نقش داشتند، اظهار امیدواری کرد که هرسال شاهد تولید چندین نرم افزار برای آموزش زبان فارسی در جهان داشته باشم.
پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی رونمایی از نرم افزار تعاملی و چند رسانه ای گام اول کتاب لذت خواندن


نظر شما :