دراستانبول برگزارشد؛

ششمین گردهمایی بین المللی ناشران و آژانس های ادبی جهان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۲ کد : ۳۴۵۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۴۷
ششمین گردهمایی ناشران و فعالان حوزه چاپ و نشر با هدف فروش حق نشر و تبادلات با عنوان"فلوشیپ استانبول "با حضور ...
ششمین گردهمایی بین المللی ناشران و آژانس های ادبی جهان

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ششمین گردهمایی ناشران و فعالان حوزه چاپ و نشر با هدف فروش حق نشر و تبادلات با عنوان «فلوشیپ استانبول» با حضور بیش از ۳۴۵ ناشر و آژانس ادبی از ۷۰ کشور جهان و ترکیه با هدف آشنایی و تبادلات ناشران با یکدیگر در محل هتل جواهر استانبول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی، ‌در مراسم افتتاحیه که درتاریخ (۱۹ تا ۲۱ اسفند ماه) برگزار شد، در این رویداد حوزه چاپ و نشر ناشرانی از کشورهای از کشورهای مختلف جهان، رئیس اتحادیه ناشران ترکیه، رئیس اتاق تجارت استانبول استاندار استانبول و کوروش مقتدری وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول، حضور داشتند.

هیاتی از خانه کتاب و ادبیات ایران جمهوری اسلامی ایران به ریاست ایوب دهقانکار مدیر موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در این دوره از فلوشیپ استانبول با دعوت رسمی برگزار کنندگان این رویداد فرهنگی و برخی از ناشران ایرانی از جمله آژانس ادبی کیا، آژانس ادبی و ترجمه پل، انتشارات جنگل و انتشارات طوطی برای معرفی و فروش حق نشر آثار ایرانی در موضوعات مختلف ادبی، تاریخی، اجتماعی، کودک و نوجوان به ناشران سایر کشورها نیز در این دوره از فلوشیپ استانبول حضور یافتند.

بدلیل شیوه ویروس کرونا برگزار کنندگان این دوره از فلوشیپ استانبول در دوبخش فیزیکی و مجازی برگزار کردند و تعداد زیادی از ملاقاتهای ناشران با یکدیگر بصورت مجازی انجام گرفت.

فلوشیپ استانبول یکی از رویدادهای نوظهور اما مطرح در صنعت نشر جهان است که در پنج سال اخیر به صورت مستمر برگزار می‌شود و هدف از این برنامه، ایجاد بستری برای ناشران جهان به منظور تبادل رایت کتاب است. اولین دوره این فلوشیپ در سال ۲۰۱۶ با شرکت ۱۴ کشور، دومین دوره در سال ۲۰۱۷ با شرکت ۲۱ کشور، سومین دوره آن در سال ۲۰۱۸ با شرکت ۶۶ کشور و چهارمین دوره در سال ۲۰۱۹ با شرکت ۸۰ کشور و پنجمین دوره با حضور ۲۴۵ ناشر از ۶۰ کشور جهان در شهر استانبول برگزار شده است.

پایان خبر
 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی استانبول گردهمایی ناشران و آژانس های ادبی جهان


نظر شما :