در دومین جلسه آموزش فن بیان و گویندگی «با سخنوران سعدی»؛

ژیلا صادقی با فارسی آموزانی از هند سخن می گوید

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۸ کد : ۳۴۴۶ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۲۵۹
در دومین برنامه زنده اینستاگرامی «با سخنوران سعدی»، ژیلا صادقی، مجری و گوینده رادیو و تلویزیون، فن بیان و مهارت زیباتر صحبت کردن واژه های فارسی را توضیح داده و با دو تن از فارسی آموزان از هند صحبت می کند.
ژیلا صادقی با فارسی آموزانی از هند سخن می گوید

در دومین برنامه زنده اینستاگرامی «با سخنوران سعدی»، ژیلا صادقی، مجری و گوینده رادیو و تلویزیون، فن بیان و مهارت زیباتر صحبت کردن واژه های فارسی را توضیح داده و با دو تن از فارسی آموزان از هند صحبت می کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، برنامه «با سخنوران سعدی» که به منظور افزایش مهارت فن بیان و سخنوری فارسی آموزان و بیان شیواتر واژه‌های فارسی از صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی برگزار می‌شود، در دومین برنامه خود میزبان ژیلا صادقی، مجری و گوینده و محمد منهاح عالم و محمد عرف، فارسی آموزان اهل هندوستان خواهند بود.

در این برنامه استاد حمیدرضا امیرافضلی، مدرس فن بیان و گویندگی به بیان بخشی از مهارت های کلامی همچون تلفظ درست آواهای فارسی و مهارت زیبا سخن گفتن می پردازد و در گفت و گو با ژیلا صادقی، از تجربیات مهارت زیبا صحبت کردن سخن می گویند و سپس با دعوت فارسی آموزان هندی، چند تکنیک آواها و مهارت فن بیان را آموزش می دهند. این برنامه، چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷ از صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی به صورت زنده برگزار می شود.

از آنجایی که یادگیری هر زبانی، اولین قدم در آموزش آن است، مهارت زیبا و مسلط صحبت کردن به آن زبان هم اهمیت ویژه ای دارد و در مراحل پیشرفته‌تر برای فراگیران زبان می‌تواند کسب درآمد از راه ترجمه همزمان، ترجمه مکتوب، سخنرانی، مجری گری و گویندگی رادیویی و تلویزیونی، بازیگری و حتی خواندن کتاب صوتی به همراه داشته باشد.

با توجه به علاقه فارسی آموزان غیر ایرانی به هنر شعرخوانی، دکلمه، مجری‌گری، بازیگری و ترجمه همزمان و غیره روابط عمومی بنیاد سعدی برآن شد تا با همکاری استاد حمیدرضا امیرافضلی، مدرس فن بیان و گویندگی که خود اهل شعر و نویسندگی است، در هر برنامه زنده اینستاگرامی، نکاتی از مهارت‌های فن بیان زیباتر صحبت کردن به زبان فارسی را به فارسی آموزان و علاقه‌مندان این حوزه آموزش دهد.

همچنین در هر برنامه قرار است «یکی از مجریان و گویندگان رادیو و تلویزیون و یا بازیگران ایران به عنوان مهمان ویژه برای کسب تجارب آن ها» و «یک یا دو نفر از فارسی آموزان داوطلب برای شرکت در برنامه برای انجام آموزش‌های فن بیان» حضور داشته باشند.

علاقه‌مندان برای مشاهده این برنامه می‌توانند چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰ (به وقت تهران) به صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی به آدرس saadifoundation@ مراجعه کنند.

پایان خبر / ‏

‏‌‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: ژیلا صادقی فن بیان آموزش سخنوری مهارت امیرافضلی با سخنوران سعدی


نظر شما :