در دیدار با رییس دانشگاه دولتی نخجوان تأکید شد؛

لزوم توسعه روابط و همکاری‌های علمی و دانشگاهی ایران و نخجوان

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۹ کد : ۳۴۲۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۰۴
سرکنسول و وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان با البروس عیسی اف، رییس دانشگاه دولتی نخجوان دیدار و بر لزوم توسعه روابط و همکاری‌های مشترک علمی و دانشگاهی فی مابین تأکید کردند.
لزوم توسعه روابط و همکاری‌های علمی و دانشگاهی ایران و نخجوان

سرکنسول و وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان با البروس عیسی اف، رییس دانشگاه دولتی نخجوان دیدار و بر لزوم توسعه روابط و همکاری‌های مشترک علمی و دانشگاهی فی مابین تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سید احمد حسینی، سرکنسول و ابوالفضل ربیعی، وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان طی دیدار رسمی با البروس عیسی اف، رییس دانشگاه دولتی نخجوان با حضور نماینده اداره امورخارجه نخجوان در محل این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

البروس عیسی اف در سخنانی گفت: دانشگاه ملی نخجوان بزرگترین دانشگاه نخجوان است و دارای دانشکده‌های مختلف با رشته‌های تحصیلی متنوع است. این دانشگاه با دانشگاه‌های مختلف سایر کشورها در ارتباط است. یکی از موضوعات مهم برای ما جذب و توجه به امور دانشجویان خارجی است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر دانشجوی خارجی از ۱۰ کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

حسینی، سرکنسول کشورمان در نخجوان، آمادگی ایران را برای توسعه روابط علمی و دانشگاهی با نخجوان اعلام کرد.

در ادامه ربیعی، وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان بیان کرد: با توجه به اشتراکات دو ملت، زمینه‌های زیادی برای توسعه روابط علمی، پژوهشی و دانشگاهی بین دو کشور دوست و همجوار وجود دارد و استفاده از این ظرفیت می‌تواند عاملی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه علمی و دانشگاهی و موجب تقویت تعاملات و دوستی‌ها باشد.

وی همچنین، بر توسعه بیش از پیش همکاری‌های علمی و دانشگاهی ایران و نخجوان تأکید کرد و افزود: در حوزه‌های مختلف برای همکاری‌های مشترک علمی و دانشگاهی در زمینه سازی و بسترسازی لازم جهت برقراری ارتباطات علمی و پژوهشی مابین دانشگاه‌های تبریز و ارومیه و … با دانشگاه دولتی نخجوان، نسبت به تبادل هیأت‌های علمی و تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های دانش افزایی، برگزاری المپیادها و مسابقات دانشجویی، آماده همکاری هستیم.

ربیعی انتشار آثار مشترک علمی و پژوهشی، اعزام اساتید به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و کنفراس‌ها، در حوزه زبان و آموزش زبان فارسی و تأمین منابع آموزشی زبان فارسی، برگزاری آموزش زبان فارسی برخط با استفاده از ظرفیت بنیاد سعدی، پخش فیلم‌های ایرانی برای دانشجویان زبان فارسی و اساتید و برگزاری وبینارهای علمی مشترک با دانشگاه دولتی نخجوان از دیگر حوزه‌های همکاری با نخجوان برشمرد.

در پایان طرفین اظهار امیدواری کردند که بعد از عادی شدن شرایط ناشی از وجود بیماری ویروس کرونا در نخجوان شاهد توسعه همکارهای علمی و دانشگاهی مشترک باشند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی نخجوان


نظر شما :