حضور بنیاد سعدی در «چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران»

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۱ کد : ۳۴۱۱ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۵۹
بنیاد سعدی به منظور معرفی آخرین فعالیت‌های خود در حوزه آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان و تاثیر آن بر توسعه گردشگری و رونق فروش صنایع دستی ایران، در چهاردهمین نمایشگاه بین‌‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران حضور خواهد داشت.
حضور بنیاد سعدی در «چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران»

بنیاد سعدی به منظور معرفی آخرین فعالیت‌های بنیاد سعدی در حوزه آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان و تأثیر آن بر توسعه گردشگری و رونق فروش صنایع دستی ایران، در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران حضور خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، هرساله یکی از برنامه‌های اصلی بنیاد سعدی، برگزاری دوره‌های دانش افزایی زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در داخل ایران بوده تا فارسی آموزان در محیط ایران ضمن تقویت مهارت‌های زبانی همچون صحبت کردن، خواندن و نوشتن، با ایران واقعی آشنا شوند و از ابنیه‌های تاریخی، میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری ایران بازدید کنند و پس از بازگشت به کشورشان، سفیران فرهنگی ما باشند که متاسفانه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، این دوره ها برگزار نشد.

همچنین در سال‌های گذشته، تعدادی از فارسی آموزان در کشور خودشان به واسطه یادگیری زبان فارسی، راهنمای گردشگران ایرانی شده‌اند و برخی از آن‌ها در نمایشگاه‌های گردشگری ایران غرفه داشتند.

بنیاد سعدی برای چهارمین سال در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران حضور دارد و علاوه بر معرفی فعالیت‌های آموزشی در خارج از کشور و آموزش فارسی به غیر فارسی زبانان در فضای مجازی، کتاب‌های آموزش فارسی را عرضه و به فروش می‌رساند.

کتاب «ایران شناسی» نیز از جمله کتاب‌های تألیفی بنیاد سعدی با همکاری بنیاد ایران شناسی است که برای فارسی آموزان سطح میانی و فوق میانی تهیه شده است تا آموزش زبان فارسی همراه با شناخت موقعیت جغرافیایی ایران در جهان، اقلیم‌ها، اقوام، سنت‌ها، مذهب، تاریخی کهن و جدید ایران انجام شود.

بنیاد سعدی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با هدف استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات و تحقق اهداف مشترک علمی، فرهنگی، اقتصادی و آموزشی، بهمن ماه سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری به امضا رساندند.

منتظر حضور گرم دوستداران آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، از پنجم تا هشتم اسفند ماه جاری از ساعت ۹ الی ۱۷ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، بخش بین الملل، سالن B۳۸، غرفه ۱۹ «غرفه بنیاد سعدی» هستیم.

پایان خبر / ‏

 

کلید واژه ها: بنیاد سعدی نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان


نظر شما :