آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در ترکمنستان +گزارش تصویری

۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۳ کد : ۳۳۱۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۱۴
دوره زمستانی آموزش زبان فارسی طی مراسمی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد آغاز شد.
آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در ترکمنستان +گزارش تصویری

 

دوره زمستانی آموزش زبان فارسی طی مراسمی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دوره جدید آموزش زبان فارسی در فصل زمستان طی مراسمی با حضور فارسی آموزان جدید و خانواده‌های آنان در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی ایران در عشق آباد، آغاز شد.

در آئین آغاز این دوره، نوید رسولی سرپرست رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی، ضمن تشکر از خانیان رایزن فرهنگی سابق ایران در ترکمنستان، خطاب به فارسی‌آموزان حاضر در جلسه گفت: ما در رایزنی فرهنگی ایران در عشق آباد افتخار می‌کنیم که در خدمت شما هستیم و دوره جدید آموزش زبان فارسی را با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی و در پی اقدامات موفق دولت ترکمنستان آغاز می‌کنیم.

رسولی ضمن برشمردن کلاس‌های زبان فارسی در سطوح مختلف افزود: فراگیری یک زبان شما را با دنیای دیگری آشنا می‌کند و موجب می‌شود با فرهنگ دیگری آشنا شوید. زبان شیرین فارسی، زبان شعر و ادب و زبان شاعران بزرگی چون حافظ، سعدی و فردوسی است و زبانی است که در میراث مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان حضوری پر رنگ دارد. بنابر این؛ با یادگیری زبان فارسی می‌توانیم به مشترکات فرهنگی یکدیگر بیش از پیش پی ببریم.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در ادامه افزود: مقامات ایران و ترکمنستان همواره دو کشوری است که دارای هزاران سال میراث فرهنگی مشترک می‌باشند و خود را بیش از یک همسایه و خویشاوند می‌دانند و یادگیری زبان فارسی می‌تواند به شناخت این میراث مشترک کمک بسزایی کند.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در پایان با آرزوی موفقیت برای فارسی آموزان و ضمن تشکر از قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهوری ترکمنستان برای فراهم کردن امکان آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی گفت: ما در رایزنی فرهنگی تلاش کرده‌ایم که با بکارگیری معلمان خوب و فراهم کردن امکانات بتوانیم به بهترین وجه زبان فارسی را آموزش بدهیم و با روش آموزشی نوین و ایجاد انگیزه در زبان آموزان کاری کنیم تا از یادگیری زبان شیرین فارسی لذت ببرند.

در ادامه برنامه، نماهنگ‌هایی از دو کشور ایران و ترکمنستان پخش شد، سپس یکی از فارسی آموزان خاطره‌ای از یادگیری زبان فارسی را به زبان فارسی و ترکمنی برای حاضرین بیان کرد که مورد تشویق شرکت کنندگان قرار گرفت.

توضیحات تکمیلی در خصوص کلاس‌ها و آشنایی با معلمین پایان بخش آئین آغاز دوره زمستان آموزش زبان فارسی در ترکمنستان بود.

‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیادسعدی ترکمنستان دوره جدید زبان فارسی


نظر شما :