وابسته فرهنگی کشورمان در دیدار مجازی با رییس دانشگاه گلیشیم استانبول:

کلاس‌‌های آموزش زبان فارسی را برگزار می‌کنیم

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۴ کد : ۳۲۹۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۹۳
وابسته فرهنگی سرکنسولگری ایران در استانبول در دیدار مجازی با رئیس دانشگاه گلیشیم گفت: کلاس های آموزش زبان فارسی، هفته فیلم ایران و همایش های علمی را باهمکاری دانشگاه گلیشیم استانبول برگزار می کنیم.
کلاس‌‌های آموزش زبان فارسی را برگزار می‌کنیم

وابسته فرهنگی سرکنسولگری ایران در استانبول در دیدار مجازی با رئیس دانشگاه گلیشیم گفت: کلاس های آموزش زبان فارسی، هفته فیلم ایران و همایش های علمی را باهمکاری دانشگاه گلیشیم استانبول برگزار می کنیم.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، گفتگو و تبادل نظر در زمینه همکاری‌های دانشگاهی بین دانشگاه گلیشیم استانبول و دانشگاه‌های ایرانی به صورت برخط برگزار شد.

در این جلسه مجازی کوروش مقتدری وابسته فرهنگی ایران در استانبول و هیئت دانشگاه گلیشیم متشکل از عبدالقادر گایرتلی (Abdülkadir Gayretli) رئیس هیئت امناء، پروفسور برهان آیکاچ (Burhan Aykaç) رئیس دانشگاه، آردا اُزتورکجان (Arda Öztürkcan) عضو هئیت علمی دانشگاه گلیشیم حضور داشتند.

در ابتدای نشست عبدالقادر گایرتلی مؤسس و رئیس هیئت امناء دانشگاه گلیشیم به ذکر تاریخچه تأسیس دانشگاه پرداخت و هدف دانشگاه را پرورش جوانان مستعد اعلام کرد. گایرتلی با استقبال از همکاری با دانشگاه‌های ایران آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرد.

گایرتلی خاطرنشان کرد: امکان اعطای بورسیه تحصصی به دانشجویان ایرانی وجود دارد و می‌توانیم سهمیه‌ای را به دانشجویان ایرانی اختصاص بدهیم.

کوروش مقتدری وابسته فرهنگی سرکنسولگری ایران در استانبول ضمن استقبال از توسعه همکاری‌ها بین دانشگاه‌های ایران و ترکیه، در خصوص ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی دانشگاه‌های ایران توضیحاتی را ارائه داده و افزود: به عنوان نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در استانبول آماده هستیم تا تسهیلات لازم را برای توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی میان دو کشور ایران و ترکیه را فراهم کنیم.

پروفسور برهان آیکاچ رئیس دانشگاه گلیشیم در این نشست اظهار داشت: بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۹۷ کشور جهان در دانشگاه ما مشغول تحصیل هستند که عمدتاً از کشورهای عراق، سومالی، سوریه، نیجریه و افغانستان هستند. از کشور ایران نیز در حال حاضر ۵۱ دانشجو مشغول تحصیل هستند. ما با دانشگاه‌های ایران قرارداد همکاری و تبادل دانشجو نداریم. امیدوارم با مساعدت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ایران زمینه همکاری‌های دانشگاهی فراهم شود.

وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول ادامه دادند: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر ایران از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دانشگاه معین با دانشگاه‌های ترکیه معرفی شده‌اند. ما تلاش می‌کنیم شرایط دیدار و ملاقات مسئولان این دانشگاه را با دانشگاه گلیشیم فراهم کنیم. نمایندگی فرهنگی آمادگی دارد در زمینه برگزاری دوره ها و کلاس‌های آموزش زبان فارسی، همچنین برگزاری هفته فیلم ایران و سمپوزیوم و همایش های علمی با دانشگاه گلیشیم همکاری کند.

پایان خبر

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی استانبول


نظر شما :