با حکم حدادعادل؛

رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد نماینده بنیاد سعدی در امر گسترش زبان فارسی شد

۱۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۶ کد : ۳۲۰۱ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۳۰۲
رایزن فرهنگی جدید ایران در اسلام آباد، از سوی ریاست بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.
رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد نماینده بنیاد سعدی در امر گسترش زبان فارسی شد

 

رایزن فرهنگی جدید ایران در اسلام آباد، از سوی ریاست بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در دیداری که به منظور اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به احسان خزاعی انجام شد، غلامعلی حداد عادل گفت: طبق ماده چهار اساس‌نامه بنیاد سعدی مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که مسئولیت آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور را به این بنیاد محول کرده، رایزن‌های فرهنگی، نمایندگان ما در خارج از کشور خواهند بود.

وی خطاب به رایزن فرهنگی اسلام آباد افزود: در همین راستا و در اجرای موافقت‌نامه بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جناب‌عالی به‌عنوان نماینده بنیاد تعیین می‌شوید.

حدادعادل بر ضرورت توجه به پیشینه حضور فارسی در پاکستان تاکید کرد و گفت: زبان فارسی و آموزش آن در پاکستان برای ما بسیار اهمیت و اولویت دارد و بنیاد سعدی آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت دو طرفه با تمام دانشگاه‌های اسلام آباد اعلام می‌کند.

وی همچنین به نقش مرکز تحقیقات زبان فارسی ایران و پاکستان به سبب نسخ خطی بی‌نظیری که دارد، اشاره کرد و گفت: این مرکز برای حفظ و گسترش زبان فارسی ارزش بالایی دارد و فصلنامه دانش نیز که یکی از فعالیت‌های این مرکز است، مورد اهمیت است.

وی همچنین با تأکید بر آموزش استاندارد زبان فارسی با جدیدترین رویکردهای آموزشی بنیاد سعدی و به‌روزرسانی منابع آموزشی زبان فارسی در اسلام آباد گفت: بازآموزی و دانش‌افزایی مدرسان و استادان حوزۀ آزفا در اسلام آباد از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود نمایندگی فرهنگی ایران بتواند هم در حوزۀ منابع آموزشی و هم در حوزۀ نیروی انسانی زبان و ادبیات فارسی را توسعه دهد.

خزاعی، رایزن فرهنگی جدید ایران و نماینده بنیاد سعدی در اسلام آباد نیز در این جلسه بر اهمیت نسخ خطی و وجود اشتراک فرهنگی ایران و پاکستان تأکید کرد و گفت: زبان فارسی سفیر ناملموس ما در پاکستان ست.

در این جلسه شهروز فلاحت‌پیشه، معاون امور بین‌الملل و الهام حدادی، کارشناس پاکستان معاونت امور بین الملل حضور داشتند.

احسان خزاعی، سابقه معاونت اداری و مالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان را نیز در کارنامه خود دارد.

پایان خبر

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی اسلام آباد


نظر شما :