اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به رایزن فرهنگی جدید ایران در باکو

۱۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۲ کد : ۳۱۹۵ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۹۲
معاون سابق بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به عنوان رایزن فرهنگی ایران در باکو مامور شده است، طی حکمی از سوی ریاست بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.
اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به رایزن فرهنگی جدید ایران در باکو

معاون سابق بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به عنوان رایزن فرهنگی ایران در باکو مأمور شده است، طی حکمی از سوی ریاست بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در دیداری که به منظور اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به قربانعلی پورمرجان انجام شد، غلامعلی حداد عادل گفت: طبق ماده چهار اساس‌نامه بنیاد سعدی، مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که مسئولیت آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور را به این بنیاد محول کرده، رایزن‌های فرهنگی، نمایندگان ما در خارج از کشور خواهند بود.
وی خطاب به رایزن فرهنگی باکو افزود: در همین راستا و در اجرای موافقت‌نامه بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جناب‌عالی به‌عنوان نماینده بنیاد تعیین می‌شوید.
رئیس بنیاد سعدی همچنین ضمن قدردانی از همکاری نماینده پیشین و رایزن فرهنگی سابق ایران در باکو، ضرورت توجه به زبان فارسی در جمهوری آذربایجان را الزامی دانست و گفت: بنیاد سعدی آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت دو طرفه با تمام دانشگاه‌های باکو اعلام می‌کند.
وی همچنین با تأکید بر آموزش استاندارد زبان فارسی با جدیدترین رویکردهای آموزشی بنیاد سعدی و به‌روزرسانی منابع آموزشی زبان فارسی در باکو گفت: بازآموزی و دانش‌افزایی مدرسان و استادان حوزۀ آزفا در آذربایجان از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود نمایندگی فرهنگی ایران بتواند هم در حوزۀ منابع آموزشی و هم در حوزۀ نیروی انسانی آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی را توسعه دهد.
پورمرجان رایزن جدید فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در باکو نیز در این جلسه بر اهمیت نسخ خطی و وجود اشتراک فرهنگی ایران و آذربایجان تأکید کرد و گفت: زبان فارسی سفیر ناملموس ماست.
در این جلسه شهروز فلاحت‌پیشه، معاون امور بین‌الملل، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش و ثریا خرمی، کارشناس آسیای مرکزی و قفقاز حضور داشتند.
قربانعلی پورمرجان پیش از این سابقه معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، و مدیرکل توسعه روابط فرهنگی آسیا و اقیانوسیه و مدیرکل توسعه روابط فرهنگی آفریقا _ عربی آن سازمان را در کارنامه خود دارد.
پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی رایزن فرهنگی ایران در باکو


نظر شما :