آغاز دوره آموزش زبان فارسی در ترکمنستان

۱۳ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۶ کد : ۳۱۴۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۳۹
دوره پاییزی آموزش زبان فارسی به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در عشق‌آباد آغاز شد.
آغاز دوره آموزش زبان فارسی در ترکمنستان

دوره پاییزی آموزش زبان فارسی به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در عشق‌آباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، همزمان با مراسم اختتامیه نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری ایران، مراسم افتتاحیه دوره پاییزی آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در ترکمنستان برگزار شد.

در این مراسم، عباس ارباب خالص، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در سخنانی، به نقش زبان فارسی در توسعه فرهنگی بشری در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: زبان فارسی اکنون نیز با برخورداری از منابع غنی و اشعار شاعران بزگ همچون حافظ، سعدی و فردوسی الهام بخش متفکران بزرگ جهان است.

وی افزود: علاوه بر این ما به عنوان دو کشور همسایه می‌بایست با زبان یکدیگر آشنا شویم تا بتوانیم ارتباطات خور در همه زمینه‌ها و از جمله فرهنگی را گسترش دهیم.

سفیر کشورمان با تقدیر از رایزنی فرهنگی ایران برای برنامه‌ریزی خوب و منظم برای آموزش زبان فارسی، ابراز امیدواری کرد که با پایان گرفتن شرایط حاضر در دوره فراگیری بیماری، فارسی‌آموزان بتوانند برای آشنایی با اماکن تاریخی و گردشگری کشورمان به ایران سفر کنند.

رضا خانیان، رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این آیین به فارسی‌آموزان جدید برای شروع آموزش زبان فاسی تبریک گفت و افزود: آموزش زبان فارسی یکی از فعالیت‌های اصلی رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان است و این فعالیت با توجه به تأکید قربان قلی بردی محمداف، رییس جمهور ترکمنستان برای ارتباط فرهنگی میان همسایگان صورت می‌گیرد.

وی افزود: علاوه براین ما تلاش داریم با فعالیت‌های مختلف و متنوع فرهنگی که با همکاری دولت ترکمنستان انجام می‌دهیم، زمینه ارتباط فرهنگی بیشترمیان دو کشور همسایه و دارای میراث تاریخی مشترک را فراهم آوریم.

در این آیین، سه تن از فارغ التحصیلان زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران، تجربیات خود را برای فارسی‌آموزان جدید بیان کردند و کلیپ‌های مختلفی نیز درباره جاذبه‌های گردشگری ایران همزمان با اختتامیه نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری ایران در محل رایزنی فرهنگی کشورمان به نمایش در آمد.

در پایان این مراسم، شرکت کنندگان از نمایشگاه بازدید کردند.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی عشق آباد


نظر شما :