پیام رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در باکو به مناسبت بزرگداشت استاد شهریار

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۱ کد : ۳۱۰۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۷۸
به مناسبت بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی مراسمی در سرکنسولگری ایران در نخجوان با حضور سید احمد حسینی سرکنسول کشورمان و ابوالفضل ربیعی وابسته فرهنگی به همراه همکاران سرکنسولگری و کارکنان بومی در محل سالن شهدای منا برگزار شد.
پیام رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در باکو به مناسبت بزرگداشت استاد شهریار

 

‌‌‌‌‌‌به مناسبت بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی مراسمی در سرکنسولگری ایران در نخجوان با حضور سید احمد حسینی سرکنسول کشورمان و ابوالفضل ربیعی وابسته فرهنگی به همراه همکاران سرکنسولگری و کارکنان بومی در محل سالن شهدای منا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رایزن فرهنگی کشورمان گفت: شعر در فرهنگ اسلام و ایران همیشه با شعور همراه بوده و همچنین عشق به انسانیت و پاکی از مهمترین ویژگی های شعر فارسی می باشد.

وی با اشاره به جاودانه بودن اشعار شهریار، گفت: اتصال عشق مجازی استاد شهریار به عشق حقیقی و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت، اشعار شهریار را دلچسب و روان و جاودانه کرده است.

اصغر فارسی رایزن فرهنگی کشورمان برگزاری روزهای بزرگداشت شاعران بنام ایرانی همچون مولوی، حافظ، سعدی و … را پاسداشت ۱۲ قرن شعر و ادب فارسی نامید.

وی در ادامه افزود: در ایران روز ۲۷ شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، بزرگترین شاعر تاریخ معاصر ایران، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی نامیده شده است که این نیز نشانگر احترام و ارزش وی می باشد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی نخجوان


نظر شما :