به بهانه بزرگداشت خوشنویس افغانستانی؛

شب خوشنویسان نستعلیق در دهلی برگزارشد

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۵ کد : ۳۰۴۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۷
وابسته فرهنگی کشورمان در برنامه ای باموضوع «شب استاد محمدمهدی میرزایی»،از خوش نویس افغانستانی تجلیل کرد.
شب خوشنویسان نستعلیق در دهلی برگزارشد

وابسته فرهنگی کشورمان در برنامه‌ای باموضوع «شب استاد محمدمهدی میرزایی»،از خوش نویس افغانستانی تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این برنامه علاوه بر استادان ایران و هند، ادیبانی از دیگر کشورهای فارسی زبان مانند افغانستان و خوشنویسان بزرگ ایرانی همچون استاد مرادی، تیموری، ربانی، عاملی و … در کنار استادان خوشنویس هندی چون استاد محمد احرار، محمد نوشاد، آرمان حیبی، محمد فردوس یساری و… حضور داشتند و تابلوهای خط خود را در این شب به تماشا گذاشتند. نیز حضور داشتند.

علیرضا قزوه وابسته فرهنگی کشورمان در این زمینه گفت: در این برنامه در‌باره فعالیت‌های خوشنویسان افغانستان نیز کلیپ‌های پخش شد و بخشی از گفتگوها و مصاحبه‌های تلویزیونی و رسانه‌ای با استاد میرزایی در گروه (هندیران ۱و۲) قرار گرفت واین برنامه از سوی ادیبان، استادان و شاعران کشورهای فارسی زبان مورد استقبال قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در دو ساعت برنامه، بیش از ششصد مطلب، تابلو، عکس، کلیپ، نقد و نظر از شرکت کنندگان در این مراسم پخش شد. در دو گروه هندیران یک و دو بیش از چهارصد هنرمند و ادیب و استاد حضور دارند که حدود دویست تن از آنان از چهره‌های مطرح دانشگاهی و با تحصیلات عالیه هستند.

قزوه درپایان خاطر نشان ساخت؛ این برنامه‌ها هر جمعه با موضوعی در حال پیگیری است و هفته قبل در این برنامه نقد نخستین کتاب شعر فارسی دکتر بلرام شکلا از هند بود و در هفته آینده به موضوع حج در ادب فارسی پرداخته خواهد شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی هند


نظر شما :