پایان دوره‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پاکستان

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۹ کد : ۳۰۲۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۴۲
دوره‌های آموزش زبان فارسی سه ماهه اول سال جاری در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان به پایان رسید.
پایان دوره‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پاکستان


‌‌‌‌‌‌دوره‌های آموزش زبان فارسی سه ماهه اول سال جاری در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این دوره از کلاس‌های آموزشی زبان فارسی شامل سه دوره مقدماتی (۱)، مقدماتی (۲) و متوسطه (۱) بود.

پس از گذشت دو هفته از کلاس‌های حضوری در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، وضعیت شیوع ویروس کوید -۱۹ (کرونا) همانند سراسر جهان در کشور پاکستان بالخصوص در شهر لاهور که شهری پر جمعیت است، به سرعت رو به گسترش کرد و تعداد زیادی از شهروندان لاهور را مبتلا کرد. پس از آن نه تنها بازارهای کاری بلکه تمامی مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و دیگر مراکز علمی تعطیل شدند، لذا با توجه به اهمیت زبان فارسی در پاکستان و شهر لاهور و تقاضای بیش از حد زبان‌آموزان فارسی، این دوره‌های به صورت آنلاین بر نرم افزار زوم برگزار شدند.

در این راستا، در کلاس‌ها و دوره‌های قبلی آموزش زبان فارسی نمایندگی به منظور گسترش فعالیت‌های زبان‌آموزان و ایجاد اعتماد به نفس در آنها در گفتگو و تقویت روش گفتاری زبان فارسی، مهارت‌های شنوایی، روش‌های مختلف تحقیق به زبان فارسی و … کارگاه‌های آموزشی مختلفی چون نمایش فیلم‌های سینمایی ایرانی، برگزاری کارگاه های آموزشی و بزرگداشت و مناسبت‌های مطابق آن ایام برگزار می‌شدند، پس از آغاز کلاس‌های آموزشی آنلاین زبان فارسی نیز کارگاه آموزشی زبان فارسی به صورت آنلاین و بر بستر نرم افزار زوم برگزار شد. در این کارگاه آموزشی با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان دانشجویان برنامه‌ها و گفتگوهای مختلفی را انجام دادند که در گزارشی دیگر شرح آن به صورت مفصل توضیح داده شده است.

برگزاری آزمون نهایی و پایان دوره

کلاس‌های آموزش زبان فارسی آنلاین، آزمون نهایی زبان فارسی سطوح مقدماتی (۱)، مقدماتی (۲) و متوسطه (۱) نیز به صورت آنلاین برگزار شد. برای برگزاری این آزمون سوالات به صورت چهار جوابی، جواب‌های کوتاه و ترجمه بر گوگل فورم طراحی شده که در زمان مشخص شده، برای زبان‌آموزان ارسال و پس از ۱:۳۰ سال از آنها به صورت آنلاین دریافت کردند.

در این آزمون علاوه بر آزمون کتبی، آزمون شفاهی نیز برگزار شد و برای این منظور پروژه و تمرینی مبنی بر تهیه یک ویدئو ۲ الی ۳ دقیقه مبنی بر موضوع مختلفی چون معرفی شهر خود، معرفی کشور پاکستان، سفر به ایران، معرفی فرهنگ و هنر ایرانی، معرفی شهر ایران و … به زبان‌آموزان داده شد و بایستی قبل از پر کردن آزمون کتبی آماده داشته و در هنگام نوشتن و پر کردن گوگل فورم، در آخر آن این ویدئو را پیوست کنند.

زبان‌آموزان نیز از برگزاری کلاس‌های آنلاین فارسی و عدم تعطیلی این دوره اظهار خرسندی کردند و گفتند: در این روزها که ویروس کرونا در حال گسترش بوده و فعالیت‌های زیادی در خانه‌هایشان نداشتند، کلا‌س‌های آموزشی زبان فارسی موقعیتی برای آنان فراهم آورد تا بتوانند این زبان را به خوبی درک کرده و یاد بگیرند. همچنین برگزار کارگاه آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان نیز بسیار مفید و با ارزش بوده است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیادسعدی لاهور


نظر شما :