افتتاح دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در ترکمنستان

۰۷ تیر ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۳ کد : ۳۰۱۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۸۱
دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در عشق‌آباد افتتاح شد.
افتتاح دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در ترکمنستان

دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در عشق‌آباد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دوره تابستانی آموزش زبان فارسی آغاز شد. در این مراسم رضا خانیان رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان، ضمن خیر مقدم به فارسی آموزان جدید رایزنی فرهنگی گفت: زبان فارسی، زبان شاعران بزرگی همچون حافظ و فردوسی است و زبانی است که در میراث مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان حضوری بسیار پر رنگ دارد.

وی افزود: علاوه بر این کشورهای همسایه برای آشنایی با یکدیگر می‌بایست قبل از هرچیز با زبان یکدیگر آشنا شوند و بر همین اساس است که آموزش زبان فارسی یکی از اصلی ترین فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان محسوب می‌شود.

وی ضمن تشکر از آقای قربان قلی بردی محمداف رییس جمهور ترکمنستان برای توجه به عنصر فرهنگ در روابط با همسایگان و به ویژه ایران، برای فارسی آموزان جدید در فراگیری این زبان آرزوی موفقیت کرد. در این مراسم همچنین فارسی آموزانی که دوره‌های آموزشی خود را به اتمام رسانده‌اند، با سخنرانی به زبان‌های فارسی یا ترکمنی و ترجمه متقابل آن مهارت خود را در فراگیری زبان برای فارسی آموزان جدید به نمایش گذاشتند.

خاطر نشان می‌شود فارسی آموزان رایزنی فرهنگی اکنون با برنامه ریزی های جدید صورت گرفته ضمن آموزش زبان فارسی با موسیقی و فیلم‌های سینمایی ایرانی نیز آشنا می‌شوند.

پایان خبر

‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی عشق آباد


نظر شما :