بابهره‌گیری از کتاب‌های آموزشی بنیاد سعدی و مدرسان متخصص؛

تعداد فارسی‌آموزان مرکز آنکارا دوبرابر شد

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۴ کد : ۲۹۵۶ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۳۹۱
به همت مرکز تحقیقات و آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در آنکارا، سال آموزشی ۱۳۹۸ در قدیمی ترین مرکز غیر دانشگاهی آموزش زبان فارسی در ترکیه، با کسب موفقیت‌های چشمگیری به پایان رسید.
تعداد فارسی‌آموزان مرکز آنکارا دوبرابر شد

به همت مرکز تحقیقات و آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در آنکارا، سال آموزشی ۱۳۹۸ در قدیمی ترین مرکز غیر دانشگاهی آموزش زبان فارسی در ترکیه، با کسب موفقیت‌های چشمگیری به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سال گذشته، دوره‌های آموزش زبان فارسی در مرکز تحقیقات و آموزش زبان فارسی آنکارا در قالب ۱۰ ترم آموزشی برگزار شد و گروه‌های متنوع آموزشی در سه سطح مقدماتی، میانی، پیشرفته برای دوره‌های عمومی و همچنین چند گروه برای سطوح پیشرفته که شامل کلاس‌های مترجمی، ادبیات کلاسیک و آمادگی آزمون YDS می‌شد، به یادگیری و ارتقا سطح دانش زبان فارسی خود پرداختند.

طبق آمار ثبت‌نام مرکز آنکارا در سال ۱۳۹۷، نزدیک به ۴۶۰ زبان‌آموز طی ۷ دوره آموزشی و در سه سطح، به یادگیری و ارتقاء سطح زبان فارسی خود در این مرکز مشغول بوده‌اند اما در سال ۱۳۹۸ با بهره‌گیری از رویکردهای علمی و کتاب‌های آموزشی نوین بنیاد سعدی و تغییر چهارچوب آموزشی این مرکز بر طبق استاندارد مرجع آموزش زبان فارسیِ بنیاد سعدی و همچنین مدیریت و حمایت رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در ترکیه، پشتیبانی علمی و معنوی معاونان آموزش و پژوهش، بین‌الملل و همچنین همیاری کارشناس بین الملل حوزه ترکیه در بنیاد سعدی، آمار جذب دانشجو در این مرکز نزدیک به صد درصد افزایش یافت؛ به طوری که در پایان سال آموزشی ۱۳۹۸ بیشتر از ۸۲۱ فارسی‌آموز در ۱۰ ترم آموزشی و در سطوح مختلف به یادگیری زبان فارسی پرداختند.

از دیگر دلایل افزایش تعداد فارسی آموزان، می‌توان به وجود کادر آموزشی مجرب، و مدرسین متخصص حوزه آموزش زبان دوم در این مرکز اشاره کرد، گفتنی است مدرسان مرکز آنکارا در سال ۱۳۹۸ با شرکت در پودمان‌های آموزشی بنیاد سعدی و همچنین گذراندن "چهار کارگاه آموزشی ارتقا سطح دانش" در این مرکز به مدت ۶۰ ساعت، دانش آموزشی خود را به روز کردند.

عقد قرارداد آموزشی با مراکز معتبر علمی و فرهنگی-آموزشی زبان فارسی در کشور ترکیه از دیگر فعالیت‌های نمایندگی بنیاد سعدی در آنکار است و از مهمترین آنها می‌توان به انعقاد قرارداد آموزشی با دانشگاه عثمان غازی شهر اسکی‌شهیر به منظور اعزام استاد و همچنین دانشگاه دفاع ملی ترکیه در زمینه تامین کتب آموزشی فارسی و برگزاری کلاس‌های ارتقاء سطح برای اساتید زبان فارسی این دانشگاه، اشاره کرد.

کلاس‌های آموزش زبان فارسی در مرکز تحقیقات و آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در ترکیه / آنکارا از سال ۱۳۶۴ خورشیدی مستمراً برگزار شده است و این مرکز، همواره یکی از معتبرترین مراکز آموزش غیردانشگاهی زبان فارسی در ترکیه به شمار می‌رود.

امید است با گذر از دوران سخت شیوع بیماری کرونا در دو کشور ایران و ترکیه هرچه زودتر شرایط به حالت عادی بازگردد تا شاهد رشد روز افزون و بالندگی تمام مراکز آموزش زبان فارسی در جهان، خصوصاً مرکز آنکارا باشیم.

پایان خبر

 

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی آنکارا


نظر شما :