با اهدای سردیس سعدی به فارسی آموزان؛

بزرگداشت روز سعدی در بلاروس

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۹ کد : ۲۹۵۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۴۱۶
نمایندگی فرهنگی ایران در بلاروس با برگزاری مسابقه ای برای فارسی آموزان کلاس‌های بنیاد سعدی، با محوریت قرائت یکی از اشعار، غزلیات یا حکمت های سعدی، از طریق کانالهای ارتباطی موجود همچون گروه تلگرامی «فارسی شکر است» و صفحه فیسبوک «قند پارسی» رابرگزارکرد.
بزرگداشت روز سعدی در بلاروس

‌‌نمایندگی فرهنگی ایران در بلاروس بابرگزاری مسابقه ای برای فارسی آموزان کلاس‌های بنیاد سعدی، با محوریت قرائت یکی از اشعار، غزلیات یا حکمت های سعدی، از طریق کانالهای ارتباطی موجود همچون گروه تلگرامی «فارسی شکر است» و صفحه فیسبوک «قند پارسی» رابرگزارکرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در نخستین روز اردیبهشت ماه، همچون دیگر کشورهای جهان، روز بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی در بستر فضای مجازی در کشور بلاروس گرامی داشته شد و با برگزاری مسابقه‌ای برای فارسی آموزان کلاس‌های بنیاد سعدی را از طریق کانال ارتباطی همچون گروه تلگرامی و صفحه فیسبوک برگزار کرد.

خوشبختانه این فراخوان مورد استقبال تعدادی از فارسی آموزان مستعد از دانشگاههای مختلف قرار گرفت و این افراد با ساخت کلیپهایی دو زبانه به زبانهای فارسی و روسی، ضمن ابراز علاقه به مقام شاعر بزرگ پارسی گوی کشورمان، تسلط خود را به این زبان نشان دادند.

همچنین در بخشی از آثار خود، با الهام از پندها و حکمتهای نهفته در اشعار زیبای سعدی در باب مهربانی و نوع دوستی، پیام صلح و دوستی و مقاومت در برابر هجمه ویروس خطرناک و بی رحم کرونا را خطاب به ملت شریف ایران ابراز داشتند از مجموع آثار دریافتی از فارسی آموزان حاضر در این برنامه، کلیپ زیبایی تنظیم و به همراه پیامهای مختلف تبریک از سوی سفیر محترم کشورمان و رایزن فرهنگی و ترجمه معرفی و مقالات مختلف مرتبط با سعدی در کانالهای ارتباطی و صفحات رسمی سفارت و رایزنی فرهنگی در فضای مجازی به اطلاع اقشار مختلف مردم اعم از هموطنان ایرانی مقیم بلاروس و مخاطبان مرتبط حوزه فرهنگی، رسانده شد.

گفتنی است، نمایندگی فرهنگی کشورمان دربلاروس نیز به پاس حضور پررنگ این افراد در مسابقه، سردیس کوچکی از شیخ اجل، سعدی شیرازی را که به همین مناسبت و بدست یکی از هنرمندان ایرانی مقیم این کشور ساخته شده است، به عنوان یادبود و جایزه به آنان اهداء می کند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی بلاروس


نظر شما :