دراستانبول؛

نشست ادبی مجازی «سعدی و زندگی حکیمانه» برگزار شد

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۱:۰۳ کد : ۲۹۴۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۸۹
نشست ادبی مجازی با عنوان «سعدی و زندگی حکیمانه» به همت وابستگی فرهنگی کشورمان و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول به صورت اینترنتی برگزارشد.
نشست ادبی مجازی «سعدی و زندگی حکیمانه» برگزار شدنشست ادبی مجازی با عنوان "سعدی و زندگی حکیمانه " به همت وابستگی فرهنگی کشورمان و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول به صورت اینترنتی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دراین نشست داوود اسپرهم استاد اعزامی وزارت علوم به دانشگاه استانبول با خواندن غزلی از سعدی، همراه با دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول، فارسی آموزان نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول، و علاقه مندان به سعدی یاد و نام این شاعر بزرگ ایرانی را گرامی داشتند.

سپس اسپرهم ضمن گرامی داشت روز سعدی اظهار داشت: اول اردیبهشت ماه را روز بزرگداشت سعدی نام نهاده اند تا فرصتی برای تأملی هرچند کوتاه و گذرا بر احوال این چهره ماندگار زبان و ادبیات ایران و جهان و شناخت بیشتر افکار و اندیشه های ناب او باشد.

وی در ادامه افزود: زندگی از نظر سعدی مهم است و مهمترین چیزی است که با آن مواجهه پیدا می کند، با دقت در احوال سعدی می توانیم انواع زندگی را بشماریم، زندگی حکیمانه، زندگی زاهدانه، زندگی دانشورانه و.... سعدی حتی زندگی ماجراجویانه هم دارد. سعدی انسانی اخلاق مدار و مصلح بزرگ اجتماعی است. تجربه زیست از نظرسعدی ارزشمند است، تجربه زیستی او غنی تر از همه شاعران ماست و جهان زیستی او بسیار وسیع است.

این نشست با پرسش سوالاتی در خصوص موضوع نشست و پاسخ از سوی سخنران به پایان رسید.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی استانبول


نظر شما :