استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تاشکند درگذشت

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۰:۵۹ کد : ۲۹۴۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۹۷
خانم گلچهره اعظم آوا استاد زبان و ادبیات فارسی «دانشگاه زبان های جهان تاشکند»و مولف چند کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی درگذشت.
استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تاشکند درگذشت

 

خانم گلچهره اعظم آوا استاد زبان و ادبیات فارسی "دانشگاه زبان‌های جهان تاشکند" و مؤلف چند کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی درگذشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، خانم گلچهره اعظم آوا استاد زبان و ادبیات فارسی " دانشگاه زبان‌های جهان تاشکند " و مؤلف چند کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی که از استادان سختکوش و پرکار در زمینه آموزش زبان فارسی در ازبکستان به شمار می‌رفت، دوم اردیبهشت در سن ۶۸ سالگی به علت بیماری کلیوی در شهر تاشکند دار فانی را وداع گفت.

مرحوم گلچهره اعظم آوا از فارغ‌التحصیلان دانشگاه خاورشناسی تاشکند بود و در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده بود وی در کارنامه کار خود جدای از فعالیت آموزش زبان و ادب فارسی در مراکز و مؤسسات مختلف آموزشی و دانشگاهی ازبکستان و همکاری با رایزنی فرهنگی دو عنوان کتاب آموزش زبان فارسی و چند رساله به یادگار گذاشته است.

رایزنی فرهنگی کشورمان و نمایندگی بنیاد سعدی در ازبکستان به مناسبت درگذشت این استاد سختکوش زبان و ادبیات فارسی و پاس قدر دانی از زحمات این استاد دوستدار زبان فارسی پیام تسلیتی را صادر کرد.

 

متن پیام تسلیت رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند به مناسبت در گدشت گلچهره اعظم آوا

انا لله وانا الیه راجعون

درگذشت استاد گرانقدر و پرتلاش زبان و ادبیات فارسی سرکارخانم گلچهره اعظم آوا موجب اندوه و تأسف عمیق شد. آن استاد والامقام در زمینه‌های مختلف از تدریس زبان و ادبیات فارسی تا تألیف کتابهای درسی آموزش زبان فارسی و تربیت صدها دانشجو منشأ خدمات ارزشمندی به عالم ادب ازبکی و ادب فارسی گردید.

اینجانب به نمایندگی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد سعدی، فقدان آن استاد دلسوز و سخت کوش را به خانواده محترم ایشان، جامعه علمی، ادبی و فرهنگی ازبکستان بویژه استادان و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی "دانشگاه زبان‌های جهان تاشکند" تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر و برای آن معلم سخت کوش علّو درجات و رحمت واسعه طلب می‌کنم.

محسن پورمحسنی

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران - تاشکند

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی تاشکند


نظر شما :